| natalia_5717 a întrebat:

Neata! Am si eu o intrebare:vara aceasta m-am hotarat sa fac mai mult sport(jogging, atletism etc.), dar nu vreau sa slabesc.Credeti ca daca voi practica aceste sporturi regulat voi slabi? Multumesc!

7 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

De slabit nu stiu daca vei slabi... dar atentie atunci cand vei renunta la activitatile sportive sa nu te ingrasi. Lipsa de activitate sportiva conduce la surplus de calorii.

Shin
| Shin a răspuns:

Jogging-ul ajuta foarte mult la arderea caloriilor. Daca vezi ca incepi sa pierzi din greutate, incepi si consuma alimente cu un raport caloric mai ridicat. Daca le balansezi cum trebuie, nu ar trebui sa ai problemewinking
Shin.

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Eu spun ca o sa-ti modelezi frumos corpul. Miscarea zilnica o sa te faca sa te simti mai bine si va avea efecte benefice asupra starii tale de sanatate.

| sorin a răspuns:

Dap absolut slabesti si iti definesti mai bine corpul.

| crisS a răspuns:

Nu e vorba de slabit... e vorba de arderea caloriilor si a grasimilor...plus ca daca de hotarasti sa faci sport in mod regulat iti vei dezvolta musculatura

winking

| antonemarian a răspuns:

Da. Dupa ce renunti la sport sa nu mananci mai mult, ci poate mai putin. Desi nu stiu sa dau un raspuns 100% coresct, deoarece eu practic mai des un singur sport, adica sex-ul :-P laughing. Deci poti sa faci sport ca e foarte bine, ca-ci nu o sa slabesti fiindca o sa ceara corpul mai multa mancare. Spor la facut sport happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alearga cit poti fara nici un regim alimentar.Organismul are sa-si ceara drepturile si, daca nu vrei sa slabesti, trebuiesa-i dai cit cere.