| anonim_4396 a întrebat:

Noroc tuturor! Nu stiu cat de mult mai este folosit site-ul asta insa am o mare problema si cred ca doar aici imi pot spune problemele ce ma macina de aproximativ un an, cred ca doar aici mai pot da de alti oameni care mai gandesc ca mine si de care sunt sigur ca sunt mult mai experimentati fata de mine.
Pentru inceput, vreau sa va spun ca voi scrie ceva, sunt frustrari pe care le-am adunat pe parcursul a un an, un an care m-a dat peste cap cu totul.
Bun, in primul rand am inceput sa fiu mult mai frustrat in legatura cu infatisarea mea si cu orientarea mea sexuala (lucru ce ma ingrijoreaza pe zi ce trece). Ma vad urat de tot fata de multi oameni, ma compar cu lumea, colegi de-ai mei (am 16 ani, clasa a X-a), vreau sa schimb la mine multe insa nu pot, nu am bani, in plus tot urat m-as vedea chiar si daca as fi vreo vedeta, am inceput sa cred ca este ceva legat de comportamentul meu, cum sunt eu pe inauntru, si nu pot sa fac deloc vocile din capul meu sa inceteze. Imi tot repet ca sunt urat, prost, nu pot tine o conversatie cu cineva fara sa ma compar si sa nu dau intr-o mica depresie, sa nu ma gandesc la suicid, de relatii nici nu ma pot gandi, oricum as esua, prieteni nu am decat unu de la mine din clasa, si ala pe mistouri care mai de care, ma compara pe mine cu altii, ma injura (injuraturi profunde, care sunt legate de mine si de trecutul meu, la injuraturi simple tin si eu), numai parintii imi ridica moralul, vreau sa lupt pentru ei mai mult insa vad ca ei lupta pentru mine, imi ridica moralul si mi-as da si viata pentru ei, numai ei sa fie bine. Deci, psihic sunt praf, rezultatele din scoala nu mai sunt deloc bune, nici nu vreau sa fie, sistemul educational simt ca ma doboara pe zi ce trece, cred ca daca ati sta o zi in locul meu ati intelege. Fumez de 9 luni aprox. si am dureri de cap aproape zilnice, in plus, cred pe zi ce trece ca sunt bolnav de cancer, dureri de cap, anemie, stres. Cam asta a fost cu stresul, stres zilnic.
In legatura cu orientarea mea sexuala, avand in vedere ca sunt stricat psihic si ca nu am reusit sa imi fac o prietena pana in ziua de azi, aud tot felul de voci care imi spun "esti gay", "gay-ule", "fii gay, asa-i cel mai bine", automat convingandu-ma ca sunt desi ma scarbeste genul asta de act, parca mintea vrea sa ma puna sub o eticheta, o eticheta din care sa scap si deseori nu-mi iese, dupa ora 00:00 parca revine totul la normal, nu ma mai gandesc la nimic, parca am luat shut down, pot sa ascult muzica linistit, redevin hetero. Nu ar fi exclus sa fiu si bi insa nu vreau sa fiu sub nicio eticheta de societate, alt stres alta distractie. Cum v-ati descurca voi in situatia mea?
Nu cred in Dumnezeu, nu m-am rugat in viata mea decat cu rugamintele parintilor si nici nu vreau raspunsuri cu Dumnezeu, vreau daca este sa vorbesc cu voi in prisma realitatii. Stiu, probabil am scris mult, puteti nici sa nu raspundeti daca vreti, nu va obliga nimeni, sunt vorbele unui pusti imatur de 16 ani prost si nesigur pe el, vreau sa ramana ca o amintire, singurul lucru scris de mine care m-a mai facut sa schitez un zambet.
Noroc!

Răspuns Câştigător
| VladCristian1993 a răspuns:

Ionuț, în niciun caz nu ești prost. Sunt lucruri cu care se confruntă orice tânăr. Am 24 de ani, nu de mult am trecut și eu prin liceu. Primeam multe etichetări și aveam multe frustrări. Mi-ar face plăcere dacă am discuta mai multe în privat sau pe Facebook. Dacă dorești, trimite-un un mesaj privat sau spune-mi Facebook-ul tău happy

| Ionut25431 a răspuns (pentru VladCristian1993):

Salut, Vlad, iti multumesc de raspuns insa imi pare rau ca si tie ti s-au intamplat lucrurile astea. Facebook nu mai folosesc, cred ca este cel mai bine pentru mine sa nu stau pe astfel de retele. Daca doresti sa vorbim putem sa comunicam in privat, cand ai timp imi poti trimite Pm in privat. Noroc!

2 răspunsuri:
| VladCristian1993 a răspuns:

Am încercat să îți scriu, dar încă nu mi se permite să trimit mesaje din cauza faptului că mi-am creat contul pe acest site de câteva zile. Îmi poti oferi, eventual, o adresă de email? happy