| foreveryou a întrebat:

Nu inteleg baietii :l.I-am spus unui coleg ca-l plac (acuma vreo 3 luni )la insistentele colegelor mele pe care nu prea ma sufera, si el mi-a vazut mesajul dar a raspuns peste o ora iar tot ce-a spus a fost " :l " eram asa dezamagita,adica vorbeam mai mereu si-mi zambea :/ I-am zis atuncea cand eram in vacanta de iarna iar in prima zi de scoala imi era asa rusine sa-l privesc o_0, pana si o colega a observat ca ne-am indepartat si m-a intrebat ce s-a intamplat ( acuma o luna jumate ).Si-n prezent ma baga mereu in seama,uneori il prind cum ma priveste iar eu nu prea-i mai acord atentie laughing, mereu cand il privesc in ochi face asa o pauza si incepe sa vorbeasca din ce in ce mai incet...e asa adorabil, dar nu pot sa-l inteleg, mereu m-am purtat frumos cu el si l-am sustinut iar acuma el imi face mie asta mi-a cerut si numarul de telefon ca sa-l ajut la un test dar dupa o ora mi-a zis ca o plece iar dupa vorbisem prin mesaje de niste melodii ( el mi-a recomandat o melodie dar nu mai stiam cum se numeste si incepuse sa-mi trimita mesaje una dupa alta, raspunzand foarte repede laughing ( el sta-n internat iar eu-n oras )... uneori am senzatia ca nu-l cunosc. Nu sunt o persoana populara, foarte deschisa si sociabila cu oricine ( imi aleg bine prietenii ) in schimb el da.Chiar as vrea sa stiu de ce mi-a spus doar " :l ", adica el stie ca-l plac insa eu nu,dar nu vreau sa mai vorbesc cu el despre asta il mai plac, dar nu la fel ca inainte.

3 răspunsuri:
| xr0sioRx a răspuns:

Poate si el te place, dar nu indeajuns de mult incat sa fie impreuna cu tine. M-ai intreaba-l, poate ca acum iti da un raspuns mai concret.

| foreveryou explică (pentru xr0sioRx):

Nu-l mai intreb, daca ma place il las pe el sa-mi spuna happy

| MilkWithCereals a răspuns:

Eu spun sa te porti cu el normal, cum te purtai cand erati prieteni. Insa incearca sa te apropii mai mult de el. Nu ii mai da de inteles ca il placi. Si stand asa cu el poate va incepe sa te placa, si sigur o sa-ti spuna.happy