| anonim_4396 a întrebat:

Nu mi-a venit ciclul, dar imi curge ceva alb si m-am masturbat putin, pot fi insarcinata?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine naiba aproba astfel de intrebari tampite ca pe asta am respins-o eu mai devreme?
mai fato, de la masturbare nu se ramane gravida, cel mult ajunge sa-ti placa si sa nu iti mai doresti sa te atinga vreun baiat.mai pune mana si tu pe cartea de anatomie si nu mai formula intrebari stupide.

30 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca nu ai avut o relatie sexuala nu esti insarcinata in schimb daca nu ai avut o igiena corespunzatoare poti avea o infectie, asa ca mai lasa masturbarea...

kratos
| kratos a răspuns:

Cum poti sa formulezi asa intrebare? Ai avut relatie sexuala si prietenul tau sa ejaculeze in tine? Nu ai ramas insarcinata!

| ViVi a răspuns:

Eu tin cu @eu_o_mare_enigma are dreptate
bravo pentru ce ai spushappy

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Daca nu ai intretinut relatii sexuale cu un baiat...atunci cu cine sa ramai insarcinata?straight face
voi chiar nu ganditi deloc?

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Doamneeee! Cap aveti, minte, ce va mai trebuie? Bine ca stii sa te masturbezi, dar habar n-ai cum se poate ramane insarcinata! Si ne mai miram ca se nasc tot felul de ciudati.
Tu ai vreo cat de vaga idee de anatomie si fiziologie?
Ah...nu...ca aia se face intr-a saptea si, la cat stii tu, cred ca mai ai mult pana atunci!
Masturbare placuta in continuare!

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Iti spun ce mi s-a intamplat mie. Din moment ce nu ai intrat in contact sexual cu nici un baiat NU poti fi insarcinata.
Se numesc secretii. M-am documentat pe internet si am aflat ca e normal sa ai astfel de secretii. Unele fete au, altele nu au. In orice caz, cel mai important lucru este ca APARITIA SECRETIILOR este un SEMN ca HORMONII FUNCTIONEAZA. Deci in orice caz, stai linisitita, ciclul iti va veni odata si-odata.

Si in legatura cu masturbarea, copiii isi descopera sexualitatea inca de la varste fragede, chiar daca nu stiu ce fac. Asa ca nu e nici o Rusine!

| BUBULINA a răspuns:

Enigmoto eu am aprobat intrebarea asta
mai sunt si copii rataciti

| danutza a răspuns:

Bai cuvantul...masturbat...il aud foarte des pe site. voi fetelor chiar nu va simtziti putin jenate de ce postatzi aici...rusine straight face

| Ceva ciudat. a răspuns:

Cu cine sa fi insarcinata? cu degetu'laughingrolling on the floor?

| Andreea_7493 a răspuns:

Da poti! O sa ramai insarcinata cu degetu', matura, periutarolling on the floor sau cine mai stie ce.Doamne! O sa nasti tripleti.Cati ani ai? Sincer, daca nu ai avut relatii sexuale cu cine mama naibii sa ramai insarcinata?

| ellene a răspuns:

Pariu ca ai putin peste 10 ani happy ...alte preocupari nu ai? offfff

| WhiteWings a răspuns:

Nuuu

In nici un cazlaughing)

| oana_1897 a răspuns:

Nu are nici o legatura cu masturbarea, dar daca iti curge ceva alb asta s-ar putea sa fie problema dereglarii ciclului tau; poate fi o infectie, o raceala sau nu ai fost destul de atenta la "degetel". Aceasta zona este foarte delicata si necesita o igiena maxima, de aceea iti recomand sa mergi la un specialist ca s nu mai ai neplaceri si s nu se agraveze orice ar fi...ai grija team popat

| vykkusor a răspuns:

Nu esti insarcinata daca nu ai avut relatii, iar pe viitor te-as ruga sa renunti la masturbat k nu e bine deloc.pa

| parampam a răspuns:

In primul rand nu poti ramane insarcinata decat in urma unui contact sexual. Daca nu ai avut asa ceva, clar nu ai de ce sa iti faci griji.
Dupa cate spui tu, inteleg ca tie nu ti-a venit deloc ciclul pana acum.Secretia aceea alba este normala, apare inainte de prima menstruatie.
Apoi, faza cu masturbarea nu o inteleg.Probabil esti ingrijorata daca astfel poti ramane insarcinata(!?). Clar nu poti.
Ar trebui sa te informezi mai bine, toate aceste lucruri sunt firesti si cred ca toti trebuie sa stim despre cum functioneaza corpul nostru.Intra pe clopotel.ro, acolo exista o rubrica despre educatie sexuala si un forum unde ti se poate raspunde la intrebari legat de acest subiect.

| Deny_8368 a răspuns:

Mamata nu te-a invatat?laughing)

| Letytzy@ a răspuns:

Normal ca nu poti ramane insarcinata atat timp cat nu ai avut contact sexual cu vreun baiat

| Guitarlove a răspuns:

Cum adica te-ai masturbat PUTIN? laughing Aceste 2 cuvinte parca nu merg impreuna, nu crezi? laughing Eu zic s-o lasi mai moale... si sa te gandesti la altceva ce te-ar putea face fericita.Si nu, nu esti insarcinata, dar pentru binele tau nu mai face asa ceva.winking

| aragon18 a răspuns:

Daca te masturbezi, nu poti ramane insarcinata! doh...

| Lalalo a răspuns:

Dne nu nu numa PUTINlaughing...nu vai stai chill

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai simtit nevoia sa te masturbezi, numai organele genitale inflamate dau senzatia asta, acel ceva alb poate fi o clamidia sau candida sau si una si alta si inca una, la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ascris ca nu i-a venit ciclul pentru ca este prea mica sau pentru ca are impresia ca a ramas insarcinata? asta in cazul in care nu mai este virgina? reveniti mai fetelor cu amanunte ca altfel ne dam aici cu presupusul pana maine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Doamne, măi copile...
Masturbarea este o completare a satisfacție fizice, nu a sarcinii în sine.
O femeie rămâne însărcinată dacă are un contact sexual cu un bărbat în perioada de ovulație maximă.
Uite, citește, este bine de știut: www.seximes.ro
... și coboară cu picioarele pe pământ!
Cât "ziceai" că ai?
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu intreaba aici atunci unde? ca le fuge mintea astora la sex mai repede decat degetele pe taste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti fi insarcinata daca ai avut contact sexual iar ceea ce iti curge este fluxul vaginal-daca este aproape transparent, nu are miros care sa deranjeze, gelatinos si elastic(apare numai in perioada adolescentei ). daca este de culoare si consistenta alba-laptoasa, are miros puternic acid (acru) este candida. daca te masturbezi poti elimina un lichid usor alb care este secretat de "glandele" din peretele vaginal si asta pentru ca esti excitata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nnu nu poti fi insarcinata

| addictofsk8 a răspuns:

Stai linistita ca nu ai ramas insarcinata:]]

| MarianaAlexia a răspuns:

Tu esti dusa? Cum sa ramai insarcinata? M---------a nu are nicio legatura... eu ma m-------z in fiecare seara si imi place laughing))) nu are nimic ca te m--------i. Stiu cum te simti cand te m---------i. Daca iti place fa asta in continuare ca mine... nici mie nu mi-a venit ciclul apropo si am 14 ani... te pup dulce :*

| anadelish a răspuns:

Loolrolling on the floor sigur ramairolling on the floor