| UnNumeFoarteSimplu a întrebat:

Nu reusesc sa imi fac o prietena si nu inteleg care este motivul.Am mai avut multe relatii pana acum dar de ceva vreme treaba merge naspa tare.In fine sunt anul 3 la o facultate din Brasov, iar de ceva vreme am observat ca nu mai am nici o treaba cu capitolul relatii(cam de vreo 8 luni merge asa nasol). Nici nu se pune problema in a-mi gasi pe cineva, deoarece am observat ca acest lucru este mai greu decat credeam de la o vreme.Inainte de a incepe treaba, trebuie sa va ofer ceva "inside info" despre mine ca sa va puteti face o idee despre problema pe care o am.Sunt un baiat brunet inalt cam la 1m si 82 cu ochii albastrii constitutie atletica (da stiu s-ar putea sa sune putin a matrimoniale laughing descrierea asta, dar este importanta ca sa intelegeti situatia in care ma aflu) intodeauna sunt ingrijit, am grija sa fiu aranjat si imbracat bine(nu va inchipuiti ca sunt tipul pitziponcului care nu iese din casa fara parul facut sau aranjat si pensat, sunt un baiat ca oricare altul caruia ii place sa fie bine si prezentabil). Inainte de a va spune mai multe vreau sincer sa va fac sa intelegeti ca nu vreau sa ma credeti ca ma *** pe mine sau am venit aici sa o ard la modul ce tare sunt si ce bine arat (pentru ca asta inseamna ca sunt ignorant si narcisist sau prost, iar aceste lucruri nu o sa imi rezolve niciodata problema si nici nu o sa va intereseze in vreau fel). Ceea ce vreau sa spun este ca nu m-am considerat niciodata un baiat urat(nu s vreun Brad Pitt totusi sau stiu eu cine...) sunt un baiat ca oricare altul, care are atitudinea potrivita si vorbele la el.Pe scurt am toate calitatile necesare pentru a-mi gasi pe cineva, dar "at the end of the day" tot singur sunt, cam trist nu-i asa? Mereu am incercat sa vorbesc cu cat mai multe fete si "face to face" si pe net insa degeaba (ceea ce m-a facut sa cred ca imi pierd vremea degeaba).Ma jur intr-o saptamana am vorbit cu mai bine de 20 sau 30 de fete aproape in acelasi timp(pareau interesate la inceput dar spre sfarsit mi-am dat seama ca ele cautau altceva...ce era acel ceva nu stiu) eram foarte atent cand vorbeam si ce vorbeam(nu eram plictisitor ori sufocant sau disperat sau sa fiu plasat in mod involuntar in vreun firendzone), cu multe dintre ele am si iesit si imi mai scriu si in ziua de azi dar cand treceam la pasul urmator cu ele rezulta "esec total",(imi dadeau toate semnalele cum ca ar fi interesate, incercam sa le sarut iar apoi ori intorceau capul ori imi spuneau ca am inteles gresit, sau de multe ori le placea de mine ff mult la inceput, iar apoi dupa o luna de relatie sa imi zica "nu mai merge", cum sa iti plc frt de cineva o luna?!?!?). Dracu sa ma ia daca stiu unde gresesc?

6 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Cam lunga descrierea asta a ta, si modesta, nimic de zis.
Undeva gresesti, ai fost mai ocupat cu descrierea ta decat sa povestesti cam ce faci tu la intalniri.
Daca vorbeai cu 20-30 de fete intr-o saptamana,era aproape imposibil sa nu reusesti.
Probabil ai fost la fel de modest si in interactiunea cu ele.
Probil esti tipu ala care stie sa comunice doar rational, mai putin emotional sau deloc.
In cazul asta ori o plictisesti ori o faci sa te vada doar un simplu amic, friend zone, stii tu.
Totosusi, vorbind cu 20-30 de fete pe saptamana, mai ai timp sa te plangi?!

| WaterDrop a răspuns:

1) Realizezi ca descrierea ta ca persoana (care nu este una narcisista), ocupa cam jumatate din toata intrebarea ta? tongue Si faptul ca ai descris`o cu atat de multe detalii, imi pare ca esti si genul de persoana care vorbeste mult la intalniri.De asemenea, pare ca incerci sa-ti oferi singur validare.Ntz, not gud ma friend.

2) Pari prea servil/umil si gata sa le faca pe plac.Nu lasi deloc spatiu pentru o provocare.

3) Ceea ce tie ti se pare ok, nu inseamna ca este vazut in acelasi fel si de catre ea, ergo, cu siguranta este ceva in comportamentul tau sau felul de a vorbi care le face sa stea pe ganduri. Poate pari fals, nu stiu, doar zic.

4) Faptul ca nu ai reusit dar totusi iti scriu, indica perfect faptul ca te`au vazut ca pe un bun "prieten" si atat.Aici este problema, poate? Trebuie sa generezi sentimente mai puternice decat atat.

Era de preferat sa povestesti despre cum au fost intalnirile si ce vorbeati, nu de unde esti si cum arati.Irelevanta treaba asta.

| mudokins78 a răspuns:

Good point bro!
Interesanta chestia!
Ma gandesc acum, dupa relatarea ta,. poate ar trebui sa aplici si metoda mai tupeista!
Am observat la femeile astea pe care eu incercam sa le atrag prin frumos, ca le place de celalalt gagiu, care era mai nesimtit si tupeist!
Dracu stie ce e in capu lor!
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetelor le plac băieții cu atitudine,mai tupeişti, dar nu exagerat încât să fie nesimțiți, băieții încrezători în forțele proprii, adică să nu fie un papă lapte, mai pe scurt să fie bărbat, să te simți protejată lângă el.Se spune că fetele sunt atrase de băieții răi şi in mare parte adevărat pentru că ei par, repet, doar par să aibă multă încredere în sine. Dacă spui că din punct de vedere fizic eşti prezentabil şi că ai avut mai multe relații în trecut înseamnă că mai ai de lucrat la atitudine.

| anonyymuusss a răspuns:

Îți spun eu. Fetele simt ca nu ești interesat in egala măsura in care sunt interesate si ele. Ești genul de tip care tot ce prinde. Am fost și eu intr-o situație asemănătoare, am ieșit cu un tip, la cererea lui, care avea prietena aparent fiindcă îmi părea ca simte ceva pentru mine și eu pentru el. El mi-a spus ca nu vrea sa se însoare cu respectiva și o folosește drept pansament. Am fost ok. Am trecut mai departe. Ca fata ma simteam foarte nesigura când ieșeam cu el, nu puteam sa ma încred cu totul in el și ajungeam sa simt numai dezgust fata de el. Deci in final am văzut ca nu are nici un fel de sentiment real pentru mine și ieșim doar așa. Pote asta simt și fetele cu care ieși. Din moment ce zici ca vorbești cu 20 -30 o data și ieși cu mai multe și te săruți cu mai multe. Fetele nu vor sa aibă o relație cu tine, adică nu vor putea. Nici eu nu as putea avea încredere in tine. Sfatul meu: încearcă sa ieși cu fete pe rând, nu te juca cu ele. Dacă nu îți place și nu te vezi cu ea, las-o, nu ii da speranțe false. Și când găsești fata cu care chiar îți dorești sa fii, fa-o sa se simtă specială, in siguranța, nu ca și cum ar trebui sa lupte penteu afecțiunea ta.

| UnNumeFoarteSimplu explică:

Salutare, va multumesc pentru raspunsuri. In ciuda faptului ca au trecut 5 ani de atunci, primisem notificare de la TPU cum ca acest cont va fi suspendat. Amuzat de ce am scris mai sus(cu 5 ani in urma) va pot spune ca o parte dintre voi mi-ati oferit un feedback foarte adevarat. De atunci s-au schimbat multe lucruri. Lucruri care mi-au demonstrat ca DA, problema era la mine, eram mult prea mandru, sa ascult, sa inteleg si sa vad. Eram mult prea vanitos si consideram ca merit orice imi doresc. Ideea este ca lucrurile vin de la sine, fie ca vrei sau nu vrei. Adevarul este ca vad in acel baiat de 22 de ani, un baiat napadit de frustrare si depresie. Incerc sa inchei prin a va multumi inca o data pentru suport si feedback.