| LittleLuciane a întrebat:

Nu stiu ce sa fac! a venit un coleg la noi in clasa care tot face pe seful. fara sa ii fac nimic incepe si scuipa da in mine etc..degeaba merg la director sau la politie ca nu ii face nimeni nimic el o sa ramana si repetent.ce as putea face sa nu ma mai scuipe? dau funda sad

Răspuns Câştigător
| Emmy125 a răspuns:

Eu cred ca al trebui sa-l infrunti tu. Chestia cu directorul si politia sunt doar formalitati. Si din cate zici tu lui nu prea ii pasa de asa ceva. Fiind minor(presupun) politia nu-i poate face nimic, si nici directorul daca oricum ramane repetent. Daca il infrunti tu macar nu o sa creada ca esti slab/a si te lasi... Poate iti va fi greu dar incearca sa ai niste colegi care sa iti fie alaturi de tine si sa te sprijine.

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca tot face pe seful consoleaza-te cu ideea ca va ramane repetent si vei scapa de el, pana atunci ignora-l

| StaiJosCaBassu a răspuns:

Sa ii dai una in fata? Cam asa se procedeaza in generala si in liceu happy. Bafta!