| curiosdinfire a întrebat:

Nu stiu daca e categoria potrivita, dar am si eu nevoie de un sfat, ce as putea face. vreau sa raman peste noapte singur acasa, fara parinti..cum fac sa scap de ei?laughing..singurul loc in care mai pleaca uneori si ma lasa singur este la tara, undeva la niste neamuri..si au fost de curand, acum 2 zile, si nu cred ca vor pleca prea curand din nou (desi nu e departe)..crede-ti ca as putea face ceva in privinta asta?

3 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Nu stiu, chiar nu stiu. Ai putea sa vorbesti cu ei, pur si simplu sa ii intrebi daca te lasa singur peste noapte.

| andrutzakiss a răspuns:

laughing tireaza-i la bunici tongue sau daca nu pleaca ei du-te tu la un prieten laughing. convinge-ti parinti sa mearga la niste prieteni de familie laughing daca nu esti sechestrat cu ei in casa happy SUCCES frate

| lulu98 a răspuns:

Daca ai de gand sa ramai singur acasa, incearca asta(la mine merge de fiecare data):
-Mama, tata de cand nu ati mai fost impreuna voi doi undeva?(mama se uita ciudat la mine apoi zambeste)
-Da draga, nu am mai fost de mult undeva doar noi doi...Haide sa mergem
sa luam masa la un restaurant, sa ne mai recreem si noi...
Iara tata e categoric de acordlaughing
Daca nu merge asa incearca sa-i faci sa-si aduca aminte de vreun unchi batran si singurel, de vreun bunicut care are nevoie de cineva langa el si poate asa se vor gandii ca trebuie sa mearga sa-l viziteze acum ca tot sunt sarbatorile.Iar tu, fiind responsabil si cuminte vei primii permisiunea de a avea grija de casalaughing
Asta-i tot ceea ce mi-a trecut prin minte acumlaughingBye