| Râmăăă a întrebat:

Nu stiu daca fata pe care am sa v-o spun se poate numi "prietena". Ma rog, ea se numeste Georgiana si este cu 4 ani mai mare decat mine. Nu stiu daca mai suntem prietene, dar am s-o descriu asa. Acum cateva zile eram pe afara cu Laur, Paul si ea. Totul era bine intre noi doua, era ca o prietena. A doua zi cand am iesit afara, ea impreuna cu Laur si Paul au inceput sa ma bata cu bulgari. Fiind foarte frig afara, toti au profitat de ocazie. Ei ma numesc "porc". Evident, impreuna cu supusa mea prietena "Georgiana". Nu stiu ce sa mai fac. Mama mea imi spune mereu sa o termin cu ea si cu cei doi, dar am cateva secrete discrete, pe care nu vreau sa le afle toti. Si daca ar fi sa numai fim prieteni, ei toti ar spune toate secretele. Va rog, ajutati-ma! Sunt atat de derutata sad! Cele mai bune raspunsuri vor primiiiii >fundita:!

Răspuns Câştigător
| haiZI a răspuns:

Data viitoare nu te mai deschide in fata nimanui, ca nu poti avea incredere decat in tine.
Majoritatea relatiilor de prietenie sunt de fatada, si, sau in genul sunt prieten cu tine cat timp imi faci pe plac, deci fii prietenosa cu ei chiar daca nu ii placi.Saluta-i,vorbeste-le frumos dar evita sa stai in preajma lor invocand diverse motive si daca incearca sa te jigneasca sau sa profite ca sunteti asa zisi prieteni, fii dura si spune ceva in genul; esti tampit?, nu vezi ca mi-e frig si nu-mi place sa ma lovesti cu zapadaChiar daca se abtine sa aiba o reactie te asigur ca se va simti prost.Nu permite astfel de lucruri ca vor crede ca nu te respecti si isi vor lua lumea in cap.

3 răspunsuri:
| Alinaga a răspuns:

Iubita daca vei mai fi prietena cu ei iti vei face mai mult rau si oricum la un moment dat tot vor spune acele secrete pentru ca mi am dat seama ced comporttament au ei din desrierea facuta de tine. termin-o cu ei si apoi va fi simplu daca divulga acele secrete vei spune ca o faca din razbunare ca nu mai vorbesti cu ei! pup si succes sper sa primesc si eu o fundita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste serios cu fata aceea ''prietena ta '' despre ce s-a intamplat. Poate ca ei considera amuzant faptul ca te jignesc spunandu-ti ''porc'' dar tu ar trebui sa discuti serios cu ei si sa le spui ca nu iti place sa fi luata peste picior in halul asta. Nici lor nu le-ar place daca tu i-ai jigni asa dar vezi cum sunt oamenii si copii din ziua de azi. Nu te sfatuiesc sa termini cu ei, dar nici sa continui asa. Du-te si vorbeste cu ei serios despre asta! Si daca ei ar spune dupa aceea ''te-ai suparat? ha ha ha ha '' si ceva de genul ''ce daca ai terminat-o cu noi?'' nu ii lua in seama. Mai tarziu tu ai putea regreta dupa ei si acestia ar putea regreta dupa tine asa ca...

| geotibix a răspuns:

Nu te mai supara pe ei, in cel mai probabil caz ei glumesc cu tine. Trageo pe Georgiana langa tine si raspunde-le baietilor cu aceeasi moneda. Atunci cand dau cu bulgari in tine fa si tu la fel.