| ella_4016 a întrebat:

Nu stiu la ce facultate sa ma duc. sunt in clasa a xa la filologie, umanista, dar nu stiu unde sa ma duc, parca nu as vrea la drept, unde m-as putea duce ca nu-mi place deloc matematica? dau fundita pentru cele mai bune sfaturi. la sociologie ce pot face? adica ce fac cu aceasta specializare, unde pot lucra?

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai sunt mai multe:facultatea de drept,jurnalism,de litere, de psihologie, de limbi straine.Cat despre sociologie,nu ai niciun viitor daca te duci acolo, poate sa te angajezi la o firma dar salariile de regula sunt foarte mici, trebuie sa tii cont si de ce se cere pe piata muncii.