| ForbiddenLove a întrebat:

O prietena merge in parc sa se intalneasca cu un tip de care ii place si sa mai povesteasca una alta.Chestia e ca nu se cunosc foarte bine si acum cica vor sa se cunoasca.numa ei doi merg in parc deci s-ar putea la un moment dat sa fie si o liniste penala in care nici unul nu mai spune nimic.imi spuneti niste subiecte de discutie? pleasee :-D

Răspuns Câştigător
| madalicious a răspuns:

Familia lui, fratii, surorile, cum se inteleg cu ei/ele, ce filme ii plac, carti, ce gen de bere, ce localuri ii plac, cand discuta el despre ceva, sa aprofundeze subiectul, sa-l faca interesant, daca il dezvolta inseamna ca il intereseaza, in plus ar trebui sa se lase pe val si sa discute absolut tot ce le trece prin minte. happy

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur ca iti spun cateva subiece de discutie.
prietena ta ar trebui sa il intrebe diverse subiecte precum:hei sunt curioasa, care este trupa ta preferata caci a mea este...
sau"ce iti place cel mai mult in viata asta"?
"la ce te pricepi tu cel mai bine"?
"ce gen me muzica iti place"? cu toate aceste intrebari pe care i le pui vei ajunge sa il cunosti mai bine si vei afle daca ai ceva in comun cu el