| Georgiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a întrebat:

O problema:am net de la romtelecom cu modem, viteza de 2GB.
Problema mea este ca indiferent daca vreau sa urmaresc ceva pe youtube sau sa vad orice alt videoclip pe orice alt site nu pot.Merge maxim 20 secunde dupa care se blocheaza 10 secunde si iar merge 20 si tot asa.Am incercat alte site-uri dar la fel.
Am cerut sfatul unui coleg si mi-a spus ca este din cauza vitezei, alta persoana mi-a zis ca este din cauza ca eu le actionez cu Internet Explorer 8 in loc de Mozilla Firefox.Nici nu mai stiu ce sa cred.
Se poate rezolva? Si daca da...CUM?
fundita tongue

10 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Am net la fel ca si tine.Downloadeaza Google Chrome si foloseste-l.Eu asa le pot vedea.

| Mjdolhfi a răspuns:

Da si eu am patit ca tine.Are dreptate lory foloseste google chrome e foarte bunhappy

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Sunt 2 mb nu 2 GB :p Astepti intai sa se incarce jumatate din filmulet apoi ii dai play. Si alege rezolutia mai mica, de ex. 360p fata de 480p, se incarca mai repede asa.

| Georgiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii explică:

Fetelor va multumesc si chiar am incercat dar tot se blocheaza crying.
oricum va multumesc pentru sugestie si pentru intentia de a ma ajuta. crying crying crying

| Georgiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii explică:

Imi cer scuze pentru eroare dar mnoah...eram grabita sa gasesc o rezolvare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2GB viteza la internet sau 2MB? sigur nu te-ai incurcat? nu ti se pare cam mult 2GB viteza la internet?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa ii rogi pe aia de la romtelecom sa iti dea viteza de 2Mbps (in cazul in care si alte chestii se incarca mai greu -- adica poze de pe situri, etc. )... poate isi fac mila si intr-un final iti dau viteza pe care o platesti ( http://antiromtelecom.easystartweb.ro/ )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dami adresa ta de mess si te ajut de pe pc meu id meu este geo_piciu2002

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu google chrome! sau si cu mozila firefox

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am net de 4gb de la eomtelecom si merge bine dar foflosesc si google chrome