| anonim_4396 a întrebat:

O situatie mai delicata sad cer seriozitate..Prietenul meu (14 ani) are o sora mai mare de 17 ani. Faza e ca prietenul ei se crede cine stie ce personalitate (19 ani), si ii place sa judece lumea chiar de n-o cunoaste.Si prietenul meu mi-a spus ca el a inceput sa ma judece gresit pe mine si pe el. Prietenul meu i-a tras una si au inceput sa se bata.Am vorbit cu sora lui despre asta si am vrut sa clarific situatia. Doar ca eu nu o stiu am vorbit doar odata pe fb dar in realitate deloc.Si am vrut sa ii arat realitatea ca nu e bine ca prietenul ei isi face impresii fara sa cunoasca persoana.Ea a primit asta ca pe un insult si a inceput o mica sfada, dupa care si-a facut impresii gresite despre mine sad Nu stiu ce sa fac.Probabil ma uraste si mii frica sa nu-l impuna pe prietenul meu sa aleaga intre mine si familie sad Ea e un pic pesimista asa sa zic. Si apoi chiar si vara lui spune ca s-a schimbat si ma invinovateste pe mine sad dar catare el e cel ce ma schimba sad HELP

2 răspunsuri:
| 16Gabriela a răspuns:

Of el are 14, ea are 17 normal ca nu o sa il puna sa aleaga.Nu il mai baga in seama pe prietenul lu sora lu prietenul tau si gata.o sa se plictiseasca sa va barfeasca mai ales daca nu ii bagati in seama. happy

| aQuaGirl a răspuns (pentru 16Gabriela):

Treaba e ca ma influenteaza mult parerea altora sad iar sora lui nu e dreapta si o uraste un pic, mereu nu se inteleg.Si mi-a spus sa nu o ascult ce spune (ma jignit tare, a spus ca ar vrea pentru frate-su una frumoasa desteapta si atragatoare) si ala sa inervat tare pe ea.Ma rog.