| Adriana_2214 a întrebat:

Of.sa incep...am aproape 17 ani.si mereu am visat la un Fat Frumos cu ochi albastri si tocmai de aceea nu am vrut pana vara asta sa am prieten... mi-am imaginat sarutul ca un moment magic etc.si vara asta am fost plecata departe si acolo am vb cu un tip de 20 de ani de plictiseala insa nu simteam nimic cand eram cu el si cand il sarutam...sarutul il consideram doar un,, must to " al unei relatii chiar daca eu ma prefaceam ca tin la el si chiar reuseam sa il pacalesc...inainte de sfarsitul anului scolar am aflat ca unui tip ce trece in a 12 ii place de mine .era exact tipul care indeplinea cerintele...plus ca e cel mai popular si frumos din liceu...insa l-am refuzat de teama(nu stiu de ce imi era teama) si am continuat doar sa ne privim infiecare pauza si discutii seci pe messenger.si acum nici nu stiu daca are pe alta...am mai vorbit cu el pe messenger dar foarte sec...si eu simt ca mor dupa el... zilnic ii privesc hi5...simt ca el e baiatul pe care il caut. dar de fiecare data cand vorbesc cu el nu reusesc sa destind prea mult discutia...simt ca vreau acest baiat si sper ca el va fi diferit.pentru ca pe acesta doar cand il vad ma topesc... ce sa fac?

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Deci asa se formeaza domnisoarele pe care nu le vom intelege mai tarziuhee hee Se saruta pentru ca asa trebuie intr-o relatie si refuza pe cel la care viseaza (pentru ca e "popular" si "indeplineste cerintele" ) din teama. Incearca sa procedezi si cu logica pe viitor, mergi la el si spune-i ca l-ai refuzat din teama ca te va rani. Si daca te place, luati-o incet, ca o sa fie greu happy

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai grija la Feti Frumosi pe cai albi. Ei nu exista. Ai doua posibilitati: sa astepti unul pana vei fi batrana sau sa te minti singura ca Fat-Frumos a aparut si sa nu vezi ca e de fapt un mic balaur deghizat.

| Vizitiul a răspuns:

Odata ce l-ai refuzathee hee, nu stiu daca o sa-l mai poti avea langa tine, asa procedeaza baietii ceva mai aratosi...pentru ca ei nu prea duc lipsa de femei:-p...

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

@brigaela iti multumesc pentru compliment in numele tuturor barbatilor ermmm pardon, al tuturor balaurilor deghizatihee hee pana la urma toti ne lovim de prag, baieti sau fete, important e sa invatam cum ne orientam data viitoare happy

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Atentie! Nu confunda corespondenta caracteristicilor fizice, cu calitate sufletesti, morale, culturale si afective, potential reale! risti sa fii foarte dezamagita mai apoi!

| Georgiana2905 a răspuns:

Narcisa, nu te increde atat de mult in povestile cu Fat-Frumos deoarece nu tot ce este si frumos este si bun mai ales cand si tu spui ca este cel mai popular si frumos din liceu. Anii de liceu sunt cei mai frumosi, cei mai plini de " iubiri" si de toate ducegariile posibile iar varsta ta si a celor aflati in liceu este una extrem de dificila. E bine ca iti traiesti viata si ca iti doresti ce iti doresti. E si normal la varsta ta. Nu te mai topi fara rost. Daca totusi te topesti, topeste-te pentru el dar doar daca se merita. Ai grija, gandeste la ce vei face si cum!

| annda a răspuns:

Sa vorbesti cu el si spune-i ca ai coborat pe pamant si ti-ai dat seama ce vrei. big grin

| pissicutzzamik a răspuns:

Pai explica-i care e treaba, pana acum nu ai fost sigura pentru ca uh vrei un pr adevarat iar el e sg cu care ai vrea sa fii:* Bafta:*

| Luiza_4305 a răspuns:

Probabil, ca tu doresti ca el sa faca acest pas...insa indiferenta lui te face sa pari ca te,, topesti"" dupa el.Mai analizeaza-ti inca odata sentimentele,,, oare el te merita cu adevarat?!" daca da atunci, el va fi cel care va incerca sa repare relatia daca nu inseamna ca mai trebuie sa astepti; Mult succes, si nu uita ce e al tau e pus d-oparte!kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@cristacheceliute-mai cristache, tu nu stii ca @brigaela are ceva impotriva barbatilor? probabil ca ceea ce are ea, se numeste ''misandrie''. am mai avut si eu aceasta discutie cu ea si observ ca tot scapa fara sa vrea anumite cuvinte impotriva lor.probabil gandeste ca ''barbatii ieste prosti''. imi pare rau pentru ea, este o persoana foarte inteligenta, ii apreciez intotdeuna sfaturile, apreciez si mai mult ca sfaturi da numai in domeniul ei si foarte rar se intampla sa mai faca exceptii, insa ea are o problema cu barbatii.nu stiu de ce.pentru mai multe detalii, poti sa citesti raspunsul ei de la ora 22:42 in care ii descrie pe barbati ca fiind tampiti, cand foarte bine putea spune persoane tampite, mai ales ca acea postare a fost facuta de catre o fata, nicidecum de catre un baiat.insa ''fetiti ieste destepte, bre''.
http://www.TPU.ro/......bla-bla-m/