| YukiLove a întrebat:

Nu stiu ce sa fac sunt la liceu si cred ca m-am indragostit de doi dintre colegii mei de clasa, unul este dragut, sensibil si foarte frumos, are niste ochi albastri superbi dupa care ma topesc toata, suntem destul de apropiati si ne intelegem bine( si nu stiu daca are vreo importanta intr-una din excursiile cu clasa de anul asta am ajuns sa dorm in acelasi pat si cu capul sprijinit pe el, chiar daca nu am facut nimic altceva) si cred ca si el ma place, iar celalalt e la fel de frumos, misterios si destul de retras, este exact genul de baiat care ma atrage cel mai mult, iar atunci cand imi vorbeste si se uita la mine cu ochii aia ai lui, mari, verzi si sinceri ma omoara, simt ca ma topesc toata, in preajma lui am emotii cum n-am mai avut niciodata,( si cu el am avut niste momente destul de romantice), si cred ca si el ma place. Acum imi puteti da niste sfaturi cum imi dau seama pe care-l plac mai mult, adica cum ii pot iubi pe amandoi? Trebuie sa existe o metoda sa-mi dau seama pe care il iubesc cu adevarat, asa-i?

Răspuns Câştigător
| serenaS a răspuns:

Buna draguta,
In primul rand, nu ubesti pe niciunul dintre ei, esti doar atrasa de ei.Si ca sa vezi care e cel mai potrivit pentru tine va trebui sa porti o discutie sincera cu tine insati.Ia un pix si o foaie si scrie-le calitatile si defectele la amandoi, apoi mai fa o lista cu baiatul perfect pentru tine si bifeaza la fiecare dintre ei ce are din acel baiat perfect la care tu visezi.cine are cele mai multe bifari, castigahappy
Bafta si sper sa imi spui care e castigatorul!

4 răspunsuri:
| heiii a răspuns:

Intr-adevar.dar mhm...compara si tu propozitiile pe care le ai scris.eu din ele am tras concluzia ca pe al doilea il placi cu adevarat. dar lasa deoparte aspectul fizic si concentreaza te mai mult asupra psihicului. Pana la urma nu vorbesti cu bucata de carne, ci cu sufletul din ea!

| ByaKid a răspuns:

Daca il iubeai pe primul nu il aveai in cap pe al2lea.Cu toate ca mii se pare ca esti DOAR atasata de ei.Afal de la ei sentimentele lor sau daca nu, renunta oricum. Daca ei te plac, o sa vina la tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa terminam balciul si sa nu mai stai sa alegi, uite la mine in poza de la avatar si zi tu daca nu sunt dragut, cuminte, baiat la locul meu, nu vreau dacat tzatzica, atata! nu alerga dupa 2 iepuri ca rmai cu mana goala, nu iti pot spune pe care il placi tu mai mult dar iti pot spune ca de cele mai multe ori frumusetea este inselatoare dar decat retras cum este cel de-al doilea mai bine sociabil ( se spune ca mutu f.e pamantul ) asa ca pe cai ca avem treaba

| nykol112 a răspuns:

Da exista o metoda cum sa iti dai seama pai nu stiu tie iti place de ambii dar ti-ai pus intrebarea daca unu din ei te place?
incearca sa afli daca te plac amandoi si atunci e o problema dar daca nu te place unul din ei ramai cu celalat acum depinde de tine baftawinking