| Ruxyana a întrebat:

...pff.am fost cu el 3 luni.hee hee primul meu prieten la care chiar am tinut(numai ca mi-am dat seama prea tarziu ca tin la el)...ne-am despartit acum 8 luni.stiu ca pare o prostie dar am refuzat totii baieti pentru ca eu inca tin inca la el...
aseara prietena mea a dormit la mine si a pus "din greseala" melodia care era a noastra...si-am inceput sa plang de ciuda ca nu pot sa merg sa-i spun ce simt pentru ca sunt o timida si jumatate...crying
prietena mea mi-a spus sa nu ma mai chinuiesc singura...macar sa incerc sa vorbesc cu el sa ii spun ce simt...macar sa stiu ca am incercat...
dar mie mii se pare ca este indiferent cu mine...desi totii prieteni lui chiar si prietenul lui cel mai bun mi-au spus ca inca mai tine la mine... dar eu nu pot sa cred pentru ca, cand ii in fata mea se poarta aiurea ca si cum nas fii... poate are orgolui si mandrie... poate de aia se poarta asa...nu stiu...
va multumesc de sfaturi!:X

Răspuns Câştigător
| Delisha a răspuns:

E greu.am trecut si eu prin ce treci tu acum, dupa o relatie de 5 luni.la fel, cand auzeam melodia noastra plangeam de mama focului.
pana am vorbit cu el, la fel ca tine, dupa 8 luni de dor si lacrimi. mi-a trebuit mult, mult curaj.si minune:nici el nu ma uitase si inca mai tine la mine.nu am vrut sa cred, insa il cunosteam bine si am vazut ca spune adevarul.
chiar daca acum nu mai suntem impreuna, desi ne-am dori amandoi, mai mult eu, am ramas buni prieteni.si plus de asta nu mai sufar cum o faceam inainte, chiar daca nu e cu mine.
am ramas a lui si el al meu pentru totdeaua!

vorbeste si tu cu el.iti va fi greu la inceput, dar cu timpul vei vedea ca va fi din e in ce mai bine.si poate ai norocul sa va impacati.

bafta multa si fi tare!:*

4 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

I-ati inima in dinti si vorbeste cu el! De ce sa te chinui singura? Vei ce spune, vezi ce reactie are... daca nu vei incerca mai tarziu iti va parea rau, vei sta sa te gandesti "cum era daca vorbeam cu el"? iti vei pune niste intrebari la care nu vei sti raspunsulwinking
Succes!

| Ruxyana explică:

Aseara pe la ora 8:30... a venit la mine in fata... a venit si prietena mea cea mai buna... ea a intrat inauntru la mine si mi-a spus ca este afara si vrea sa vorbeasca cu mine...pff...eu nu am putut iesi.mama a nascut o fetita:X:X si in ziua aia a adus-o pe amica acasa.si aveam multi musafiri la mine...nu puteam sa o las pe mama cu toata treaba si eu sa plec afarahappy...
(... apoi mai deseara pe mess...prietena mea mia spui ca i-a spus lui ca eu vreau sa vorbesc cu el...de aia a venit la mine aseara...si mi-a spus ca in seara asta iar va veni... dar eu pot sa ii spun in fata lui tot ce simt...ma sufoc nu mai am aer...-n-am mai simtit i viata mea asa un sentiment...). iar varumeu ma inebuneste cu el...acum 3 zile a mers la el si i-a spus ca eu inca tin la el...si el i-a spus ca si el tine la mine dar nu asa cum a facut-o cand era cu mine.pff...

daca ar fi dupa mine acum mas duce la el sa vorbesc cu el... dar mi-e frica de reactia lui...nu vreau sa fiu respinsa...
(ps: am aflat ca are prietena de 1 luna x(... el i-a spus prietenei mele ca nu-i ceva serios cu aia ca so bagat la vraeala... dar nu stiu... ce sa fac.crying
deseara va trebui sa vorbesc cu el si nu stiu ce sa ii zic.pffcrying

| BlueDreams a răspuns:

Frumoasa poveste! Prietena ta are dreptate.Tot ce faci e sa te chinui singura.Important e sa afli daca el mai tine la tine. Daca e asa poti linistita sa te duci la el si sa-i propui sa fiti impreuna.Incercarea moarte n-are asa ca du-te tu la el, afla ce simte pentru tine si asa vei putea sa te impaci. Daca nu incerci mereu iti vei pune intrebarea"Oare ce ar fi zis?". Mai bine fi indrazneata si lasa timiditatea deoparte.In situatii de acestea timiditatea strica si poti pierde o iubire adevarata. Iar daca el chiar nu mai simte nimic pentru tine, va cam trebui sa te reorientezi si sa gasesti alt baiat cu care sa ai o relatie frumoasa si pe care sa-l iubesti la fel sau chiar mai mult decat pe acesta.Viata e scurta iar daca lasam timiditatea sa ne impiedice sa facem anumite lucruri nu vom reusi nimic.Mult succes! Sper sa reusestikiss

| missabsinth a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu elhappy...stiu ca poate iti e rusine... si daca te ajuta... vb cu el p mess... asa. o sa poti sa vorbesti cu el fara sa fii jenata. faptul ca e indiferent... dar pr lui spun k ink tine la tine...thinking pai...cred...k amand sunteti in aceeasi situatiehee hee...cred ca tine la tine... dar nu iti arata pentru ii e rusine...sau poate... ii este frica... d faptul ca tu nu iai impartasi sentimentele si ar fi ranit.oricum...cheia e sa vorbesti cu el. ia tu initiativa...si daca tine la tine...no sa fie greu...sa fiti din nou impreuna.lucrurile o sa meagra ca p roatehappyai sa vezihappysucces pisicutsohee heehappy