| cxxyy a întrebat:

Poate cineva sa imi dea idei de ce as putea face daca intram in carantina?

8 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Ai putea sa citesti.Cauta carti intersante adecvacte varstei tale.
Iti poti face curat in camera.Sau sa iti ajuti parintii la treburi.
E important sa nu intervina rutina si plictiseala.

| OldSoul a răspuns:

VIDEO pe tiktok, stai pe CHAT pe aici, de astea in mare.

| aXy99 a răspuns (pentru OldSoul):

Aici pe chat?! Asta nu e discord.

| danutzu96 a răspuns:

Poti sa inveti ce trebuia sa inveti la scoala.

| aimullah123 a răspuns:

Citesti.
Exista o sumedenie de carti interesante.
Unele carti pot fi citite si online in format pdf.
Exista chiar si carti audio.
Sigur gasesti tu un domeniu care sa iti placa

| Vikaa a răspuns:

Sa mananci, sa stai pe net, sa faci apeluri video cu prietenii tai ca sa mai uiti de plictiseala, sa dormi, sa asculti muzica.

| anonimadinAlba a răspuns:

Ai putea sa faci puzzle (mie imi plc sa fac asta). Sau ai putea sa te machiezi daca iti place asta, sa incerci stiluri noi etc

| Asuganni a răspuns:

Poti sta pe YT sa ascuți muzica, te uiti la seriale, filme happy Tiktok eu nu ma plictisesc, poti face curat în casa, poti învață dacă ești elevă ceva folositor din cărți.
Dacă ești mai mare poti gatii. Mai dai răspunsuri pe TPU să ajuți alți oameni, gasesti câte ceva de făcut, fi creativă! Dacă ai frați poti sa te alături lor, sa va jucati jocuri video, gasiti activități împreună. Eu prefer serialele.