| AlexandruPorfir a întrebat:

Intram din nou in carantină? crying

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
12 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Uite acusi. Ne obisnuiram deja cu virusul, ce nu e bine. Vad adesea masca purtata doar asa, ca sa fie, daca si la spalatul pe miini e la fel, e grav, si se vede la cazurile aparute.

| User4352 a răspuns (pentru cristi202):

Si eu asa port masca, doar sa fie, doara nu ai gandit ca o sa imi stric plămânii pentru președintele german Klaus Werner si guvernul maghiar Orbanica

| cristi202 a răspuns (pentru User4352):

Plaminii nu ti-i strici pentru presedinte sau guvern, o faci pentru tine, si daca porti masca de forma, ai sanse reale, chiar daca poate minime, sa ii duci catre insuficienta respiratorie, daca contactezi Covid. Mai grav e ca neglijenta ta ii poate imbolnavi pe altii

| Sofer a răspuns:

Nu intram.

| xerxes1 a răspuns:

N-am fost niciodata in carantina. Poate cei din Suceava sau orasele inchise pentru asa ceva.
Poate vrei sa spui stare de urgenta.
Economia este deja la pamant, cred ca a mai ok sa murim de coronavirus decat de foame.
Chiar daca au murit mai multi anul trecut de gripa normala decat anul asta de corona.

| Alyra a răspuns:

Nu se știe încă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numa daca zice domnu presedinte. sa vada dimineata ce spune bolul lui de cristal/orban.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Ahh, momentul ala cand te crezi inteligent si tu ai conduce mai bine o tara... dar in relitate nu intelegi nimic si doar iti dai cu parerea ca sa nu taci

| User4352 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| troleibuz a răspuns:

Nu

| Bruno92 a răspuns:

Ce ar mai fi