| Quatae12 a întrebat:

Poți lua o notă mai mică la simulare, iar la evaluarea națională să ei o notă foarte mare sau chiar 10, care sunt șansele? Dacă te pui serios să înveți.

8 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Foarte mari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

0.99%

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde dacă înțelegi materia respectivă, dacă o percepi îndeajuns. Nu poți să fi un elev de nota 5 la clasă și simulare iar la evaluarea națională să iei brusc 9 sau 10. Maxim un 7-8.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Foarte mari... Dar la ce materie nu te descurci?

| Eibogu a răspuns:

Nuștiu,depinde ce materie)))

| RebekaRebi a răspuns:

Da există șanse, spre exemplu eu la simulări am luat 6(română) și la mate(4) dar la examene am luat română (8, 60)si la mate (7)

| Kenia a răspuns:

Buna, șansele sunt foarte mari. Dacă înveți mult, poți sa iei o nota cât mai mare, asta tine doar de cât înveți tu. Simularea nu prea contează, plus ca aceasta este mai grea decât examenul