| rox_8767 a întrebat:

21 % oxigen 79 % azot cum calculezi compozitia mesei aerului cu virgula

Răspuns Câştigător
| diana a răspuns:

20, 95% oxigen
78, 08% azot
0, 97% alte gaze

7 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Zk5m.Ne intelegem, nu?smug

| fluturas a răspuns:

Tradu

| viatadecacatt a răspuns:

Ce e aia?

| secret555 a răspuns:

Cear fii daca...ai vorbii romaneste sa-nteleg si eu

| Hayley_3363 a răspuns:

21% oxigen
78% azot
1% alte gaze nu este 79% azot.Si eu am facut chestia asta la geo dar nu mai stiu cum se calculeaza.

| LOADING █████████99% a răspuns:

Parca am facut ceva asemanator la geografie, ceva cu strat protector...si de la poloare sunt gauri in stratul de ozon sau ceva

nu imi mai aduc aminte binehee heebig grin...am facut in a 5 -a lectia, o stiu ca ma ascultat pe mine si mai tin si acum mintebig grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da