| Spicy a întrebat:

Rac-Varsator? Ati fost implicati intr-o astfel de relatie? Merge sau e mai problematica?happy
M-ati ajuta daca mi-ati spune mai mult din experienta.
Fundoi!

6 răspunsuri:
| MouSSEauChoColat a răspuns:

Salut! Eu cred ca nu ar trebui sa te strezezi prea tare cu zodiile. Adica totul depinde de caracterul fiecaruia. Gandeste-te doar cat de diferite pot fi doua persoane care sunt ambele rac, sau ambele varsator. Compabilitatea a doua persoane depinde de personalitate, nu de zodii.

| Spicy explică (pentru MouSSEauChoColat):

Orientativ, doar. Bineinteles ca nu ma bazez pe zodii. Faza e ca de cele mai multe ori s-a intamplat sa fie,, ca-n astre" laughing

| EmmyRock a răspuns:

Da am mai avut o astfel de relatie. Eu am fost racul din ecuatie. Vreau sa spun. ca nu prea ne-am inteles si ne-am despartit repede. Poate la voi o sa mearga mai bine! happy

| Spicy explică (pentru EmmyRock):

Tot racul sunt si eu si tind sa cred ca nu va merge nici la mine, desi tin la el mult... Aiurea happy
Merci!

| InvisiblePinkUnicorn a răspuns:

Racii sunt oarecum "reci" fata de persoana iubita. uhm, nu isi arata sentimentele, nu le exprima iar varasatorul e influentat de asta si ar putea gandii ca "nu ma iubeste" si poate distruge multe. Daca tu esti racul arata-i ca il/o iubesti... Daca partenerul/partenera e racul fa-o/fa-l sa se simta in al noualea cer ca sa isi exprime sentimentele sa nu ai dubii... Mi s-a intamplat si mie ceva gen. Daca mai ai nelamuriri nu ezita sa ma intrebi. Bafta!

| Spicy explică (pentru InvisiblePinkUnicorn):

Eu sunt racul si ai,, picat" fix pe mine, in sensul ca ai dreptate happy Sunt foarte rece, si nu-mi exteriorizez usor sentimentele, motiv pentru care l-am si pierdut pe tip. Acelasi lucru gandeste si el,, ca nu ma vrea" sau,, o sa pic de prost, nici nu ma baga in seama" tocmai pentru ca nu-i aratam ca tin la el. Cand eu de fapt, il placeam pana la cer laughing Sau cam asa ceva. Merci! happy