| anonim_4396 a întrebat:

Revelion cu parintii la munte sau cu prietenii in Bucuresti? Ce sa aleg?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Dodo..Bobo. Ce să fac? Mă declar vinovat. Câți ani ai? Dacă ești încă mică, sub 16 ani, mergi cu părinții, zic eu. Dacă ești mai mare, stai cu prietenii. Dar știi și tu, și dacă nu știi, afli, revelionul e o scuză bună pentru multe chestii. Ai grijă! Dacă nu mă crezi, în Ianuarie să intri pe TPU și ai să îmi dai dreptate, în jurul dății de 15 ianuarie vor fi cam 10-15 întrebări pe zi cu "oare am rămas însărcinată?" laughing
Tu mergi unde crezi, subliniez, crezi, că o să-ți placă mai mult. La munte o să se calce lumea în picioare dar o să fie zăpadă și cum spuneam, poți să te dai cu toate cele, faci poze, te dai marelaughing, acasă vor fi amicii tăi.tu știi cât de bine te înțelegi cu ei și cam ce puteți voi să organizați. Cred că mai bine mergeți la concerthappy
Și, cine spune că nu poți întâlni un băiat pe pârtie, un prinț care te salvează când mai ai un pic și pici în fund, pe schiuri? happy Sau poate îți place de un băiat din grupul tău.
Poate ți se pare ciudat că tot zic despre asta, sigur, mă aștept să ai peste 15 ani, altfel te-aș certa pentru că la 3 noaptea stai pe net, dar revelionul e o noapte specială tocmai pentru că multă lume bea și prinde curaj să își mărturisească iubirealaughing
Acum, e timpul de culcare. Noapte bună, Dodo222, draga mea! (să înțeleg că ești bâlbâită? dododoidoidoi laughing) se rezolvă cu un logopedwinking )

9 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Depinde cât de petrecăreț ești. Dar poți merge la munte, pe banii părinților, te dai cu toate cele, dar cu grijă să nu-ți rupi o mână, două, trei... și cunoști oameni noi, poate cunoști o fată și e chiar din București, și vă întoarceți acasă împreună. Mai știi ce iese? Sau poate că îți place de vreo fată din grupul tău, rămâi acasă, clar. Oricum ar fi, distracția e garantată. Contează să știi tu să te distrezi.

| dodo222 a răspuns (pentru valentingb):

Sunt fata, am uitat sa mentionezlaughing faza e ca pana acum n-am facut niciun revelion cu prietenii, tot timpul cu parintii dar nici la munte iarna de revelion nu am fost niciodata si din cauza asta mi-e cam greu sa ma decid

| dodo222 a răspuns (pentru valentingb):

Valentingb foarte amuzant estilaughing deci am peste 15 ani, chiar 18 si nu, nu sunt balbaitalaughing

| valentingb a răspuns (pentru dodo222):

Dodo..Bobo. Ce să fac? Mă declar vinovat. Câți ani ai? Dacă ești încă mică, sub 16 ani, mergi cu părinții, zic eu. Dacă ești mai mare, stai cu prietenii. Dar știi și tu, și dacă nu știi, afli, revelionul e o scuză bună pentru multe chestii. Ai grijă! Dacă nu mă crezi, în Ianuarie să intri pe TPU și ai să îmi dai dreptate, în jurul dății de 15 ianuarie vor fi cam 10-15 întrebări pe zi cu "oare am rămas însărcinată?" laughing
Tu mergi unde crezi, subliniez, crezi, că o să-ți placă mai mult. La munte o să se calce lumea în picioare dar o să fie zăpadă și cum spuneam, poți să te dai cu toate cele, faci poze, te dai marelaughing, acasă vor fi amicii tăi.tu știi cât de bine te înțelegi cu ei și cam ce puteți voi să organizați. Cred că mai bine mergeți la concerthappy
Și, cine spune că nu poți întâlni un băiat pe pârtie, un prinț care te salvează când mai ai un pic și pici în fund, pe schiuri? happy Sau poate îți place de un băiat din grupul tău.
Poate ți se pare ciudat că tot zic despre asta, sigur, mă aștept să ai peste 15 ani, altfel te-aș certa pentru că la 3 noaptea stai pe net, dar revelionul e o noapte specială tocmai pentru că multă lume bea și prinde curaj să își mărturisească iubirealaughing
Acum, e timpul de culcare. Noapte bună, Dodo222, draga mea! (să înțeleg că ești bâlbâită? dododoidoidoi laughing) se rezolvă cu un logopedwinking )

| OnuOnulică a răspuns:

Revelion cu parinti.

| drogh a răspuns:

Eu as zice ca distractia este mai mare cu prietenii in Bucuresti, puteti merge oriunde, faceti ce vreti, pe cand pe langa parinti nu cred ca o sa ai aceste valoroase sanse pentru ca... stii tu... teama lor de a te tine in frau. Adevarat, puteai sa faci si tu partii, sa vizitezi locurile pe acolo, sa te bucuri de frigul care te doboara, dar acum depinde de alegerea ta. Deci in concluzie, daca vrei sa fii inconjurata de multa petrecere si de clipe de neuitat, alege a doua varianta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Singur acasa.

| OlariuRox a răspuns:

Pretenii la Bucuresti.

| anca_5063 a răspuns:

Cu siguranta cu prietenii in Bucurestibig grin

| ixiCriistalBellax3 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa alegi cu parintii la munte.