| Adya20 a întrebat:

Rog multa seriozitate din partea celor care vor sa-mi raspunda la intrebarea mea! Am o prietena de aceeasi varsta cu mine(20 de ani)mi-a cerut un sfat si avand in vedere ca nu m-am lovit de asa ceva pana acum nu stiu cum as putea s-o ajut in vreun fel.Problema este ca s-a indragostit de un baiat cu mult mai mic decat ea, acesta avand 15 anistraight faceLa inceput parea o joaca, dar lucrurile s-au intamplat foarte repede intre ei, el le-a prezentat-o parintilor, bunicilor.cu alte cuvinte familiei.Toate bune si frumoase insa a considerat el ca ar trebui sa le ascunda parintilor lui varsta ei, pana acum o saptamana stiau ca ea are 16 ani insa s-au decis sa le spuna adevarul si chiar si asa ai lui inca sunt de acord cu relatia lor, pentru ca este o fata super de treaba! O alta problema ar fy ca parintii ei nu stiu nimic despre relatia lor, pentru ca s-ar impotrivy! Acum eu nu pot s-o sfatuiesc sa faca ceva ce o s-o raneasca, au 4 luni si ceva impreuna, si tin unul la celalalt foarte mult! Pare probabil din ce cititi ca este o joaca de copii insa este mult mai mult de atat! El i-a fost alaturi la bine si la rau, i-a demonstrat in multe feluri ca o iubeste, a facut tot ce se poate pentru a o face fericita! Acum. prietena mea este constienta ca undeva greseste foarte mult, nu pot s-o sfatuiesc sa-l uite pur si simplu, pentru prima oara o vad fericita si.nu numai asta, au amintiri impreuna. A incercat sa faca cumva sa se indeparteze de el, dar nu poate, este genul de persoana care se implica foarte mult emotional! Asa copil cum este el il iubeste, oricat ar incerca sa se gandeasca ca trebuie si normal ar fy sa stea cu cineva de cel putin varsta ei, este peste puterile ei, daca va intrebati de ce va spun eu, pentru ca una gandeste, alta ar vrea sa faca si inima ii spune altceva! Niciodata nu a renuntat la iubire chiar daca i-a adus suferinta, in cazul asta nu i-ar aduce dar. ce ma sfatuiti sa fac? Cum as putea s-o ajut? Eu vreau sa o sustin dar sunt niste pasi de facut! Sunt de parere totusi ca nu ar trebui sa renunte la el

4 răspunsuri:
| paramore a răspuns:

Ai dreptate, nu trebuie sa renunte la el, dc sa o faca? doar pentru ca e mai mic? nici sa nu se gandeasca la asta... o sa sufere amandoi si nu se merita, ar trebui sa continuie sa lupte pentru ceea ce simt... u sfatuieste-o sa faca ceea ce iy spune inima

| VodkaCoca a răspuns:

Si verisorul meu cand avea 15 ani si ceva aproape 16, statea cu o fata de 20, se iubeau, singuru lucru care era jenant pentru varmiu era ca ea il lua din fata blocului cu masina rolling on the floor. au stat impreuna aproape jumate de an, toti stiau adevarul nu s'au ascuns cu nimic.
Si s'au despartit doar pentru ca ea a tebuit sa se mute in alt oras. tongue

| matraguna1 a răspuns:

Pai de ce sa se desparta? sa vada cat merge relatia si gata. nu exista ca unu e prea mic si unu prea mare. cand e sa se termine se termina.cand nu. nu. sa traiasca clipa. acum macar iubirea e sincera (cred). mai incolo vor interveni alte probleme si griji. la varsta asta e cel mai frumos sa iubesti, deci sfatuieste-i sa nu renunte unul la altul daca pe ei nu-u deranjeaza varsta sau ceea ce spun celelalte persoane. (care nu ar trebui sa-i influenteze)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iubirea lor este pura și curata se vor lua de mana și vor trece împreună și prin apa și prin foc, nu contează. Iubirea câștigă mereu.