| goruna12 a întrebat:

Am o prietena care are un baietel de doi ani. Pana acum n-a vorbit. Este foarte activ, se joaca, se uita la televizor... Ce ma sfatuiti sa fac, as vrea s-o ajut.

Răspuns Câştigător
| DNSK a răspuns:

Http://www.copilul.ro/......a2099.html

nu e o problema! cel putin deocamdata

| goruna12 explică (pentru DNSK):

Da, un raspuns competent, drept pentru care iti dau si eu funditabig grin

| DNSK a răspuns (pentru goruna12):

Multumesc

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Presupun ca aude. E usor sa-ti dai seama de asta.
Faptul ca nu vorbeste, inca nu e ingrijorator. Oricum, daca situatia se prelungeste, e bine sa il duca la un medic sa vada care e motivul.
Probabil ca, totusi, ceva sunete scoate, nu?
In orice caz, prietena ta si toti cei din jurul copilului sa-i vorbeasca tot timpul si, mai ales, s-o faca pronuntand CORECT cuvintele, nu scalambaindu-se dupa cum am observat ca se obisnuieste.

| goruna12 explică (pentru ardnaxur1961):

Da, aude, scoate si anumite sunete, dar... atat.
Multumesc mult.