| croissant a întrebat:

Sa imi spuneti daca este ok acest mesaj : Buna ziua, din pacate astazi nu voi putea ajunge, am plecat din Buc, am un deces in familie. Pentru ziua de azi o voi recupera venind in ziua mea libera pe 20. Multumesc pentru intelegere si imi pare rau pentru situatia creata! Este ok acest mesaj?

Răspuns Câştigător
| Demidol a răspuns:

Corect gramatical :
Buna ziua. Din pacate astazi nu voi putea ajunge la serviciu am plecat din Bucuresti. Am un deces in familie. Ziua de azi o voi recupera venind in ziua mea libera pe 20. Multumesc pentru intelegere si imi pare rau pentru situatia creata!

Iar tie, condoleante!

2 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Condoleanțe!
Da, e corect!
Dar uite-l corect gramatical, cu diacritice:

Bună ziua. Din păcate astăzi nu voi putea ajunge la serviciu am plecat din București. Am un deces în familie. Ziua de azi o voi recupera venind în ziua mea liberă pe 20. Mulțumesc pentru înțelegere și îmi pare rău pentru situația creată!

| MC200 a răspuns:

Da, este bun, dar folosește "Bucuresti"?