| ForeverWarrior a întrebat:

Sal.Prin ce procedeu se albesc dintii la dentist? e de ajuns o sedinta? iti distruge smaltul dintilor?

3 răspunsuri:
| WTFuck a răspuns:

Heii pai prin periaj.big grin e cam 1 milion cam asa thinking si e ok o sedintawinking si nu se intampla nimic rau dar iti face niste dinti superbi.big grin

| CupcakkeCaffe a răspuns:

Buna! Procedeul este acela pe care tu il folosesti zi de zi, adica perierea. Se foloseste o perie electrica so rotunda pe care se pune o substanta asemanatoare cu pasta de dinti.
Da, o sedinta este de ajuns ca dintii tai sa fie albi.
Smaltul dintilor tai nu va fi distrus acea substanta are pelicule protectoare.
Sper ca te-am ajutat!:*

| PiTbulL26 a răspuns:

Salut.Ce vrei tu sa faci se numeste detartraj...am facut si euwinking procesul asta iti elimina depozitele dure acumulate pe dinti.Costa intr 100-150 ron cum a zis si WTFuckwinkingDon't worry, Be happyhappy