| Alex0125 a întrebat:

Daca in simulare (cls a 8 -a) am luat 8 la mate si 9, 60 la romana, am vreo sansa ca in examen sa iau peste 9. 5 ca la romana?

15 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

De regulă poți fi pe aproape.
Dar știi cum e în viață. La antrenamente bați recorduri, iar la concursuri nu îndeplinești nici minimul baren.
Învățătura e una iar examenul e cu totul altceva.
Intervin emoțiile, stresul, presează timpul etc, etc.

| AnimeChu a răspuns:

Cu siguranţă. Mai ales că până la examen mai sunt în jur de 2 luni, timp în care mai poţi lucra şi te vei descurca şi mai bine. Sincer, dacă te ţii de muncă tot aşa, vei lua notă mare la examen.
Dar matematica asta ne mănâncă zilele, nu-i aşa. Sunt cam în aceeaşi situaţie cu a ta -.-

| Adixuuu a răspuns:

Daca esti atenta si inveti poti luat si 10

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iei 6 te-ai scoslaughing ce 10 iti trebuie tie? sau sa treci? eu am ramas pe primul semestru si ma doare in spitz, la bac vad eu si totusi nu ma stresz ca tine rolling on the floor prostii, revino-ti

| Dana211 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate vrea sa intre la un liceu bun. Nu toti sunt ca tine. Multora le pasa ce note iau si ce vor face in viitor legat de scoala

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dana211):

Da si poti avea facultate ca tat prost esti rolling on the floor o vara de-a mea are facultate de inginer ceva in protectia mediului si inde crezi ca lucra? la un magazin de 2 lei tongue lasa-ma fata cu povestiile tale ca ma fura somnul cand te aud

| Dana211 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt facultati pe care le faci degeaba pentru ca nu au cautare dar nu toate. As vreau eu sa te vad pe tine ce faci fara bac si fara scoala. E adevarat ca de multe ori nu faci nimic nici daca ai scoala dar fara nu faci nici atat. Ajungi sluga prin strainatate la cules de capsuni

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dana211):

Da de inde sa pot face bani si altfel scumpo smug laughing

| Dana211 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu imi vorbi mie cu scumpo ca nu cred ca esti in masura sa faci asta. Si da se pot face bani si altfel ca doar de asta tara noastra e o tara de hoti

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dana211):

Foarte bine, vad ca ne intelegem...

Hai ca m-ai plictisit sa mor eu, nu mai bine te culci/?

| Dana211 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Mai bine imi vad de treaba ca de vorbit nu am cu cine. Nici nu stiu de ce mi-am batut de la inceput capul cu tine

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dana211):

Na bine ceau big grin

O seara faina sa ai si numai bine

| Dana211 a răspuns:

Poti daca te straduiesti si mai inveti pana atunci.

| GeorgyiIone a răspuns:

Poti sa iei si la mate nota mare, daca esti atent, oricum mie nu mi se pare greu ceea ce se da la mate. Trebuie sa fii atent si sa mai muncesti putin mai mult si sunt sanse sa iei nota mare si la mate.Eu iti ures SUCCES de pe acum si sa iei note mari la acele examene

| JustGames a răspuns:

Eu am fist plecat in alta tara. Am o intrebare. Pot intra in examenul national daca nu am dat simularile? Sau pot sa le dau mai tarziu?