| anonim_4396 a întrebat:

Sall am o placa de baza msi g41m-p26 si baga aer rece la ventilator in spate
am inteles ca este ok dar scoate cam putin.
parca n-are forta in el
un prieten are un pc mai slab cu un procesor de 2, 2 Intel celeron single core si 778 mb ram
placa de baza este msi nu stiu modelul.
dar stiu ca e mai vechiuta.(a mea e de anul trecut)
in orice caz a luat-o de la scoala e facuta in Romania
dar am vazut ca el scoate aer rece (cam egal cred ca putin mai mult)
dar scoate mai puternic
mie de ce imi scoate mai putin?
o fi ventilatorul mai slab?(n-am probleme cu lagul sau cu incingerea )
P.S la el este mai liber locul biroul este mai departat de perete si este mai spatios
o fi din cauza asta?
si inca ceva
dati-mi un program care zice ce temperatura are procesorul
am luat unu si un nucleu avea 32 de grade si altul 38
este in regula?

1 răspuns:
| Arthur a răspuns:

Este o temperatura super buna. Pe timp de vara e bine sa ai un ventilator in fata ( daca permite carcasa ) care sa bage aer si unul in spate care sa scoata aerul din interior. Alta varianta este sa renunti la capacul lateral dinspre piese.