| Nutemaiholba a întrebat:

Sall`s. So, uitati, eu cred ca am fobie la insecte, sa va povestesc. Eu de cand eram mica vara cand eram dusa la tara simteam nevoie sa stau numai in casa pentru ca stiam ca afara sunt tot felul de gadaci si ma simteam "amenintata" de ei, [ okei pana cand am vazut un paianjen in casa si am intrat in panica pentru ca vedeam ca si afara si in casa sunt insecte x_X] Poate ca suna ciudat asta..infine, si stiu ca toti ziceti ca "nu ti-e frica ti-e scarba", nu, mie imi este frica pur si simplu. Daca vad un gandac in camera mainile incep sa imi tremure si imi bate inima mai tare, si ma simt in panica[ chiar daca e doar un gandac de maxim 1 cm :-s]. Cum pot sa scap de fobia asta idioata? o.o'

6 răspunsuri:
| MetalHead04 a răspuns:

Da,si eu am avut frica asta,pana intr-o zi cand eram cu o prietena si dormea la mine, si era unu' mare, si faceam "misto" de ellaughing)) si asa am inceput sa ii iau la misto si gatalaughing)), sunt nebuna, stiu.

| MihaiEdy1993 a răspuns:

Sincer cred ca ai avea nevoie de un amic sau de o amica care sa iti fie mereu alaturi, sa vorbeasca cu tine, facandu-te sa uiti de aceasta fobie.

| Nutemaiholba explică (pentru MihaiEdy1993):

Nu mai eu traiesc in pestera nu am prieteni, geniule. -.-' Gandesti in punga. straight face

| MihaiEdy1993 a răspuns (pentru Nutemaiholba):

Degeaba esti rautacios. Pana la urma tu ai nevoie de un sfat bun.

| SoNiCxXx a răspuns:

Incearca sa tii cu tine sau pe langa tine un spray de gandaci. si cand vezi unul dai pe el cu spray. nu cred ca iti va trece fobia dar te simti mai in siguranta

P.S: Incearca sa te duci la un psiholog / psihiatru

| Nutemaiholba explică (pentru SoNiCxXx):

Nu cred ca e nevoie de psiholog. rolling on the floorI`m not crazy. o.o'