| BaiatDeGaşcă a întrebat:

Am 15 ani si ieri m.am certat cu niste tipi de 16-17 ani si pe unu din ei l.am amenintat ca il bat. Ok am plecat acasa si pe Facebook l.am amenintat iar si i.am zis daca vrea sa dam interval. Dupa a inceput sa comenteze si mi l.a dat pe cumnatul lui care imi trimitea mesaje vocale...a zis ca ma veoleaza daca ma prinde pe strada si a inceput sa ma injure. Apoi a intrat sora lui care imi tot cerea numarul lu taicamiu de telefon sa vorbeasca cu el si imi zicea ca '(de ce il ameninti si ***)
1) Este vreo sansa sa ii gaseasca nr de tel la taicamiu?
2) Daca se duce la politie se poate intampla ceva? (el are 17 ani si eu 15)
3)Cu injuraturile alea si cu amenintarile gen(te veolez cand te prind pe strada ) ma pot duce la politie?

2 răspunsuri:
| crazzylol a răspuns:

Mai bine o dai la pace cu ei laughing Nu e vreo sansa sa ii gaseasca numarul decat prin cunostinte comune. Si nu cred ca o sa se duca la politie, in caz ca se duce spui si tu ca iti era frica de ei si nu stiai cum sa te aperi laughing
*Si nu mai face pe "batausul" cu cei mai mari decat tinewinking*

| Ruššelle a răspuns:

1.Dacă nu aveți cunoștințe comune, nu aș crede.
2.Sunt doar niște amenințări, ar fi posibilă o amendă, pe care o vor plătii părinții.
3.Da.Cum el se poate duce, tu de ce nu?