| Melania_XD_1995 a întrebat:

am multe probleme pe cap ma puteti ajuta?
Sa va spun pe scurt: de cand vine unchiul meu la noi acasa nu mai pot sta linistita, cand ma vede unchiul meu pe calculator, laptop sau telefon, tot o intoarce pe maica-mea impotriva mea ca cica sa nu ma mai lase pe laptop, telefon etc. ca zice ca poate ma uit la filme cu tot felul de prostii, ca vorbesc cu baieti. Maica-mea il crede si el vine aproape in fiecare zi la noi si din cauza asta, mama imi ia toate lucrurile si m-am saturat.Iar acum este si mai rau, de cand tot vine sa vorbeasca cu mama, cu tata nu, ca nu se inteleg, a inceput sa ma si urmareasca. M-a prins in parc cu 2 baieti si o fata si m-a luat de par si cu cei care eram eu fumau si de aceea si m-a luat si m-a dus acasa si i-a spus mamei. Mama a trebuit sa ma bata, iar acum si cei 2 veri ai mei ma enerveaza si imi fac in ciuda. Ei au venit la mine si unchiul meu cand a venit mi-a zis sa ma duc din camera de la mine ca sa imi verifice laptopul si eu am refuzat, iar atunci mi-a dat o palma de nu m-am mai vazut. Dupa i-am zis mars din casa mea ca eram foarte nervoasa, ma enervez foarte usor.Si mai multe chestii.

Daca ati avut rabdare sa cititi tot, va multumesc!
Va rog niste sfaturi ce sa fac sa ma lase in pace unchiul meu, dar nu sa spuneti ca trebuie sa ii spun mamei ca mama face tot ce zice el! Va rog, ajutor!

Răspuns Câştigător
| JustaLittle a răspuns:

Tu cum dracu' stai in casa aia?! Daca unciul tau te-a lovit, poti sa mergi la politie sau poti suna la telefonul copilului 116111 ( la politie trebuie sa mergi cu un adult/tutore/parinte, dar daca suni acolo nu trebuie) Cati ani ai? Daca nu vrei sa suni nici acolo, ai putea sa spui dirigintei/dirigintelui sau unui profesor cu care te intelegi bine. Pur si simplu, dupa ce iese de la ora, roaga profesorul sa vina sa vorbiti ceva. Si povesteste tot. NU e deloc ok sa fii tratata asa.

| Melania_XD_1995 explică (pentru JustaLittle):

Mama a amenintat-o pe mama cu nu stiu ce cacaturi si acum diriga nu mai vorbeste cu mine! Multumesc de raspuns

| Melania_XD_1995 explică (pentru JustaLittle):

Am 11 ani!

| JustaLittle a răspuns (pentru Melania_XD_1995):

Atunci cauta un alt profesor, preferabil unul care nu locuieste in satul tau/ zona ta. de exemplu' profa de romana, biologie sau mai stiu eu ce. Trebuie sa faci ceva.

| Melania_XD_1995 explică (pentru JustaLittle):

Ok o sa gasesc eu pana la urma pe cineva

| JustaLittle a răspuns (pentru Melania_XD_1995):

Daca vrei, putem tine legatura prin mail, facebook... poate daca imi zici mai clar problema, o s ainteleg mai bine si o sa te ajut. Sunt fata, cred ca sunt cel mai in masura sa te ajut cu un sfat

12 răspunsuri:
| Antisistem11 a răspuns:

N-am avut rabdare sa citesc.sad politie clar

| Melania_XD_1995 explică (pentru Antisistem11):

Cum sa chem eu politia am aproape 11 ani
?

| Antisistem11 a răspuns (pentru Melania_XD_1995):

Daca e asa de grav or sa ia in cosiderare indiferent de varsta pe care o ai tu

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Efectiv ai o familie nebuna.
Dar cred ca ti-ai dat si tu seama.
Cum poti sa stai asa? Sa te loveasca? Suna la politie ceva. Asta nu e viata.
Damn. De unde esti? Uneori trebuie sa intervina cineva de afara, nu se poate continua asa.

| blAster85 a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu tatal tau despre asta, unchiul e din partea mamei asa-i? ar trebui sa isi caute de lucru su sa umble ca un lengher sa se ocupe de educatia ta, are si unchiul tau o mentalitate de....vezi doamne ca poate iasa ceva din laptop si te papa. vorbeste cu tatal tau despre asta si spune-i ca te afecteaza si suferi.si iti promit ca nu va mai veni unchiul.bafta

| Melania_XD_1995 explică (pentru blAster85):

Pai da, dar problema este ca tata nu vine acasa decat sambata si duminica si unchiul i-a spus mamei sa nu ma mai lase sa vorbesc cu tata la telefon doar cand vine acasa! si nu mai suport am incercat sa ma tai cu lama sa plec de acasa dar unchiul ista este doamne fereste-ma un om foarte prost

| Melania_XD_1995 explică (pentru blAster85):

Nu pot vorbi cu tata pentru ca el vine doar sambata si duminica acasa si unchiul meu nu prea sa intelege cu tata si i-a zis mamei sa nu ma mai lase sa vorbesc cu el la telefon. doar sambata si duminica am voie sa vorbesc cu el si cand vreau sa ii spun tatei unchiul ma ameninta ca ii zice mamei sa nu ma mai lase niciodata sa ies din casa si mai multe. si nu l-am crezut si i-am spus lui tata dar a venit unchiul si a zis ca nu este adevarat si mama la fel. dupa tata a zis ca trebuie sa plece si vorbim la telefon dar nu am cum ca na stiti. dupa, iar mi-a dat unchiul doua cu cureaua mi-am luat doua si de la maicamea. si m-am saturat nici in camera la mine nu mai pot sa stau ca vine el un boschetar si sta el si imi verifica cu cine vorbesc.dar o sa incerc sa mai vorbesc cu tata. Mersi pentru raspuns.