| elicopterultau a întrebat:

Am o mare problema cu PC-ul meu. Cand il pornesc imi apare placa de baza, scrisul alb pe negru. se incarca putin windowsul (Windows 7) pe care abia l-am reinstalat din cauza ca apoi se innegreste ecranul si nu pot folosi PC-ul. Mi se porneste complet doar daca il opresc de vreo 3 ori... Ce sa fac? Banuiesc ca ar fi din placa video. Cine ma poate ajuta sa raspunda si daca e nevoie un ID. FUNDA

12 răspunsuri:
| alabalaportocalala a răspuns:

Ai umblat recent la piesele lui? poate ai scos ram-ul si placa video si nu le-ai bagat bine!(eu asa am patit si am scos placa video si am pus-o din nou, la fel si cu ram-ulwinkingdaca e pe garantie sa nu-l desfaci mai bine il duci la magazinul de unde l-ai luat!winking

| elicopterultau explică (pentru alabalaportocalala):

Da le-am scos dar asta dupa ca a facut fente si le-am pus la loc si face la fel nu stiu ce sa fac
nu mai e in garantie

| alabalaportocalala a răspuns (pentru elicopterultau):

Poate cand le-ai scos ai stricat vreo componenta sau ceva de genul! ai grija cum le scoti si le bagi inapoi!winkingdar totusi ar fi bine sa te duci sa intrebi niste specialistiwinking

| elicopterultau explică (pentru alabalaportocalala):

Pai inainte sa faca asa nu am scos nimic deci nu e de la asta

| alabalaportocalala a răspuns (pentru elicopterultau):

Aaaaa! eu ti-am spus sa scoti alea pentru ca asa am patit eu la fel ca la tine imi facea dar acum nu-mi pot da seama daca poti sa scoti placa video si sa o pui la alt pc sa vezi daca e din vina ei ar fi bine dar cum am mai spus de doua ori ianinte du-te la un specialist!winkingdoar ai spui care e problemawinking

| elicopterultau explică (pentru alabalaportocalala):

Ar fi o idee si asta. Si sper sa fie de la placa video straight face
Sa ma duc de unde l-am luat nu mai e in garantie si daca e sami ceara mult? ce fac?

| elicopterultau explică (pentru alabalaportocalala):

Dar tu cum ai facut de nu tia mai facut asa?

| alabalaportocalala a răspuns (pentru elicopterultau):

Nu te duci mai cu calculatorul tot, te duci doar sa le spui care e problema dupa aceea vezi ce spun ei si daca e sa le duci pc-ul asta e o sa-ti ceara in jur de 10 leiwinking

| alabalaportocalala a răspuns (pentru elicopterultau):

Eu am scos placa video si am pus-o inapoi mai cu atentie si gatabig grin

| elicopterultau explică (pentru alabalaportocalala):

Aha... prima data mi sa innegrit ecranul cand ma jucam si sa repetat de vreo doua ori si la un moment dat mi-a aparut o nitificare despre driverul de la placa video

| alabalaportocalala a răspuns (pentru elicopterultau):

De la placa video este poate s-a intamplat ceva si ti s-a dezinstalat driverul mai ai cd-ul care ti la dat cu pc-ul?

| elicopterultau explică (pentru alabalaportocalala):

Dar faza este ca eu acum nu am instalata placa video dar am wondows 7 si nu e necesar dar imi merg jocurile.