| elicopterultau a întrebat:

Am o mare problema cu PC-ul meu. Cand il pornesc imi apare placa de baza, scrisul alb pe negru. se incarca putin windowsul (Windows 7) pe care abia l-am reinstalat din cauza ca apoi se innegreste ecranul si nu pot folosi PC-ul. Mi se porneste complet doar daca il opresc de vreo 3 ori... Ce sa fac? Banuiesc ca ar fi din placa video. Cine ma poate ajuta sa raspunda si daca e nevoie un ID. Multumesc. Funda +vot

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil e o problema hard decat una software, eu nu as zice ca ar fi placa grafica de vina, ar putea fii si altceva, te sfatuiesc sa il duci la un service, unde ii pot face o analiza corecta a starii componentelor, s-ar putea sa fie placa de baza de vina, eu asa cred.