| lov3u a întrebat:

am si eu o problema, imi place de un baiat foarte dragut dar prietena mea cea mai buna se cam da la el si am rugat. o sa il lase in pace deoarece mie imi place si ma simt nasol cand o vad pe langa el si chiar nu voiam sa stric prietenia dintre mine si ea din cauza unui baiat.Pe moment mi. a zis ca n. o sa se mai dea la el si ca nu ii mai trimite mesaje dar acum iar a inceput si m.am suparat pe ea, dar ea zice ca ea n, are nici o vina si k e numai vina mea. Ce sa fac? Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| MouSSEauChoColat a răspuns:

Salut! Pai poate si ea il place pe el. Deci s-ar putea ca in curand sa va certati din cauza lui si s-ar putea sa nu va treaca decat atunci cand niciuna nu il va mai placea. Probabil ca ea se asteapta ca tu sa dai inapoi si sa o lasi pe ea sa fie cu respectivul. Mie sincer nu-mi inspira prea multa incredere prietenia ei si s-ar putea sa fie ipocrita (imi pare rau daca o jignesc). Sa stii ca pentru a te placea el pe tine mai mult ar trebui sa actionezi: sa te duci si tu la el, sa razi la glumele lui si sa faci si tu cateva, sa-i trimiti mesaje, sa vorbiti pe mess, sa incerci sa gasesti pasiuni comune. Daca ea continua atunci tu trebuie sa iei atitudine. Se pot intampla doar doua lucruri: sa va impacati sau sa nu va mai vorbiti deloc. Dar tu ai zis ca il placi multi iar ei nu ii place deci gandeste-te si la tine.

10 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Buna.
Daca o sa faci cum a zis ''Pisiiiii'' nu o sa pari decat mult mai proasta decat ea.
Daca vezi macar ca un om e prost, cu 2 fete,cum e acea fata,sa inteleg ca si tu vrei sa fi la fel?
Daca da,urmeaza ce a spus domnisoara de mai suslaughing
Mult creier pe capu` eilaughing

Scump`o, nu asa se procedeaza.
Daca o sa incepi sa te dai si tu la baiatul de care ii place ei si sa o injuri cu replici d'alea,nu o sa iasa decat un razboi intre voi, si asa nu ai rezolvat nimic.

Cel mai bine vorbeste cu ea.
Si spune-i in felul urmator : '' Daca tu ai fi o prietena buna asa cum te crezi,l`ai lasa pe baiatul ala pentru ca stii foarte bine ca-mi place de el.Ce ar fi sa fac si eu la fel cu tine? Sa ma tin si eu dupa baiatul de care iti place tie,sau sa fac alt lucru care te deranjeaza? As putea face asa,dar cel putin eu am putin respect fata de ceilalti si mai ales fata de prietenele mele, cum te consideram pana acum.''

Spunandu-i asa, te asigur ca o sa o atingi putin la inima.Doar daca, bineinteles, este o fata cu capu` pe umeri si cat de cat macar o ''amica'' pentru tine, nu o incompetenta care nu vrea decat sa te enerveze si se da prietena pe langa tine.

Succes.

| Pisiiiii a răspuns:

Buna:]. Si mie mi s-a intamplat.Acestia se numesc prieteni cu 2 fete.Nu conteaza:]oh go on.Incearca sa aflii pe cine place ea, si date si tu la acea persoana...Crede-ma.Mergewinking
Apropo : Incearca cu replici dinasteaa`:Hai, ruupee` usha`.Saubig grinu-te tare.Sau.Esti blanaaa`:]
Te asigur ca merge:]
Bi33:*

| andu_9113 a răspuns:

Nu cred ca iti e asa prietena...de fapt nu se poate numi asa pentru ca prietenele se ajuta intre ele.Asa am patit si eu,cand imi placea de un baiat se "baga" "prietena" mea.O lasam in pace pentru ca stiam ca n'o sa dureze mult,asa si era,unii baieti ii spuneau ca nu pentru ca ii place de mine.(nici macar nu vorbisem doar ne rapeam privirile de cate ori ne vedeam). Acel baiat stie ca iti place de el? Daca nu stie,da'i de inteles asta, rapeste'i cateva priviri, fa'i cu ochiu' sau spune'i(cel mai bine era decat sa'i dai de inteles si el sa iti ceara prietenia)...atunci el va trebui sa aleaga intre voi.Ma gandesc ca daca ii placea de ea,erau deja impreuna.

succes, sper ca te'am ajutat :* sa'mi dai mesaj privat si sa'mi spui cum a ramas, te pup:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nici o faza cu prietena falsa, daca ii place ii place si asta e.Si eu patesc din astea.In primul rand trebuie sa fie prietenia si apoi baietii. Vorbeste cu ea si ajungeti la o intelegere ca sa nu va suparati niciodata de la un baiat (inclusiv ala) si ca daca acela intreaba pe una dintre voi sa ii fie iubita (fara pile sau ceva) atunci sa continuati sa fiti prietene, si sa va ganditi ca totusi si acel baiat sa ii fie fericit.Mult success!

| lov3u explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate, dar am mai incercat sa vorbesc cu ea despre asta si i.am zis ca ma intereseaza prietenia noastra mai mult decat orice baiat, dar am vazut ca ei nu ii prea pasa de mine si dupa cateva zile dupca ce am discutat cu ea, facea acelasi lucru:se dadea la el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca face asa :
1 intoerceio cu aceiasi moneda
2 aia nu-i prietenie adevaratasad

| lov3u explică:

Va multumesc tuturor pentru sfaturi!:*

| Taintedlove a răspuns:

Daca era o prietena buna te asculta si il lasa in pace, dar ea face chestiile astea ca sa te enerveze.E o prietena falsa!

| lov3u explică (pentru Taintedlove):

Merci pentru raspuns:*

| Taintedlove a răspuns (pentru lov3u):

Cu placere.