| CNfan a întrebat:

Imi poate spune cineva cum blochez o persoana care da mesaje pe pagina mea de facebook?

8 răspunsuri:
| YoChriss a răspuns:

Salut! Trebuie sa il raportezi, si in raport trebuie sa scrii in engleza ( ca asa fac si eu), pentru ca cei de la facebook nu stau sa traduca, si sa scrii corect ce nu iti convine. Daca li se va parea ca face ceva impotriva regulilor il vor bloca cateva zile, sau va fi atentionat. Funda?

| Melcul a răspuns:

Te dugi pe pagina lui pe poza lui de coperta o sa ai adauga-urmareste-... si punctele astea dai pe acestea si iti apare ciupeste-adauga-Blocheaza

| Coke2015 a răspuns:

Salut, langa acel 'glob' de notificari, langa el este un lacat mic, cand dai click iti apare acolo ''Cum blochez o persoana care ma deranjeaza?''. si dai click pe el. Sper ca te-am ajutat.

| AndreeAnDrEyUtZa a răspuns:

Dai la setari, apoi in stanga apare "blocare" si scrii numele celui pe care vrei sa-l blochezi.

| CNfan explică (pentru andrada1000):

Nu merge

| andrada1000 a răspuns (pentru CNfan):

Atunci ...Intri pe profilul persoanei respective, apoi click pe 'rotita' din dreapta, de langa Mesaj, click pe Report/Block(ultimul lucru de pe lista) si de aici te descurci tu.

| AnaMariaFlorina a răspuns:

Pe pagina ta de facebook, in coltul din dreapta, sus ai o iconita (cu un lacat) " comenzi rapide pentru confidentialitate", acolo, una dntre optiuni se numeste :" Cum blochez o persoana care ma deranjeaza? ", vei apasa acolo si vei scrie numele celui care doresti sa il blochezi. Succes! :*