| DarkWoolf a întrebat:

Salu in martie voi pleca impreuna cu clasa in portugalia si vreau sa stiu care este cea mai buna oferta de la Orange cu internet mai mult internet dar vreau sa am si min si vreau sa fie in roaming sa le pot folosi acolo, nu conteaza cu cat trebuie sa incarc.

Răspuns Câştigător
| francut a răspuns:

Https://www.orange.ro/prepay/optiuni-prepay/
Dar sa activezi roaming-ul.

| DarkWoolf explică (pentru francut):

Am vazut ofertele am vorbit cu ei si m-au lamurit de mai multe lucruri, mersi de site.

| francut a răspuns (pentru DarkWoolf):

Cu placere.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De vreun an roamingul nu mai exista, poti folosi pana la 4 luni in continuu optiunile din tara

| DarkWoolf explică (pentru suntserios):

Ba da exista, trebuie o optiune cu 10€ si imi da numai 3.4 gb net

| suntserios a răspuns (pentru DarkWoolf):

Inseamna ca te au cam prostit un pic daca te au pus sa cumperi o optiune speciala pentru roaming cand

"Începând cu 15 iunie 2017, Regulamentul European pentru serviciul Roaming permite clienților cu acces la serviciul roaming să folosească resursele naționale și în roaming în Europa, în statele membre ale Spațiului Economic European (SEE). "

https://www.orange.ro/......aming-6728

| francut a răspuns (pentru suntserios):

Teoretic, nu. Si totusi este nevoie de activarea lui, da la optiunile din tara, ca sa le poti folosi in afara. Nu vad logica. Practic, asa este.