| mihaibute a întrebat:

Salu TPU! Am scris pe facebook ca am terminat facultatea de psihologie(sunt in a9-a mai am mult sa ajung la facultate)si niste colege si niste colege din clasa i-a spus unui profesor si n-ea certat si diriginta n-ea spus sa-i zicem ce s-a intamplat la ora de dirientie care e marti ca daca nu ne scade nota la purtare.Eu n-am vorbit in ora, mi se poate scadea nota la purtare pentru ce am facut acasa? Am eu vreo vina? Dati-mi niste argumente ca sa ma pot apara.dau funda pentru cel mai bun raspuns.

5 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Si cand credeam ca nu pot afla ceva mai aiurea pe ziua de astazi am citit asta.
Bineinteles ca nu au dreptul sa iti scada puncte la purtare pentru ce postezi tu pe facebook. Ma uimeste faptul ca profesorii tai sunt atat de bagaciosi si incuiati la minte, chiar ma intreb cum te-a certat profesorul pentru o banalitate, sa nu mai spun cu ce drept acele colege s-au dus sa ii povesteasca straight face
Evident ca nu au dreptul, nota la purtare nu are nici o legatura cu facebookul, doar daca stricai prestigiul scolii prin asta, si nu are nici o legatura. Te agiti degeaba. Poti sa ii spui asta dirigintei, care sper ca nu e la fel de incuiata la minte. Daca te intreaba ce a fost in capul tau cand ai pus aia pe facebook ori ii spui adevarul 9 si ii spui ce ti-o fi trecut tie prin minte) sau altceva.
Banuiesc ca daca le vei povesti parintilor tai despre ast asi ei vor rade.
Keep calm! Te stresezi fara motiv!
Bafta!

| mihaibute explică (pentru ascovit):

Crede-ma ca e incuiata foarte rau!

| William a răspuns:

Ce o mai injuram pe diriga daca imi facea asa.

| Anka_5986 a răspuns:

Pai facebook-ul este o pagina unde poti sa scrii ce vrei si nu are nimic cu realitatea.In fine e viata ta si nu are importanta ce ai scris tu acolo

| NuTeCred a răspuns:

Pai, in primul rand, schimba`ti repede starea de pe facebook. Oricum, ii poti povesti dirigintei fara sters, nu are dreptul sa se bage in viata ta personala nici ea, nici fetele alea. Daca zice ca`ti scade nota, vorbeste cu parintii tai, nu are nici un motiv sa ti-o scada. Ce postezi tu pe facebook nu are legatura cu scoala, e doar problema ta, nu si a lor. Funda puppy dog eyes?