| mihaibute a întrebat:

Salu TPU! Am scris pe facebook ca am terminat facultatea de psihologie(mai am mult sa ajung la facultate)si niste colege si niste colege din clasa i-a spus unui profesor si n-ea certat si diriginta n-ea spus sa-i zicem ce s-a intamplat la ora de dirientie care e marti ca daca nu ne scade nota la purtare.Eu n-am vorbit in ora, mi se poate scadea nota la purtare pentru ce am facut acasa? Am eu vreo vina? Dati-mi niste argumente ca sa ma pot apara.dau funda pentru cel mai bun raspuns.

4 răspunsuri:
| HeadUpAndSmile a răspuns:

Deci asta mi se pare unul din cele mai stupide lucruri pe care le-a auzit, legate de şcoală.Şi profesorul respectiv cred că nu e întreg la minte laughing. Cam câţi ani are? şi el şi diriginta.
Sfatul meu este să spui că nu ai făcut nimic rău, şi dacă ei îl văd ca fiind aşa ceva, eşti în afara programului şcolii. Pe lângă asta puţin contează ce este scris pe facebook. Eu una am la familie toată clasa, şi cunosc persoane care sunt trecute într-o relaţie fără a fi de fapt, sau care şi-au pus 30+ de ani, mai ştiu eu câte universităţi terminate sau un loc de muncă. Nu cred că este nevoie să-ţi faci griji de asta. Acum depinde, dacă sunt mai ai naibii profesorii or să găsească un motiv să-ţi scadă media. Mult succes!

| mihaibute explică (pentru HeadUpAndSmile):

Asta am scris-o intr-un comentariu

| oOSaritaOo a răspuns:

Şi ce treabă are facebookul cu viaţa profesorilor ălora?!?!?!? Şi ei zic de noi că suntem retardaţi şi proşti, vai de viaţa lor, cum să fii atât de? Pfoaai. laughing Du-te la director, vorbeşte cu el, explică-i treaba... şi până la urmaă, tot nu am înţeles, de le pasă profilor ălora că tu ai scris că ai terminat facultatea de psiho? Sigur nu ai mai scris ceva despre ei la început?!?!
Pentru început ai putea să o întrebi pe dirigintă de ce îţi scade media la purtare pentru că nu e normal!

P.S. dacă tot vrea să-ţi scadă media, du-te la poliţie sau la protecţia copilului, la ceva! Cheamă-ţi părinţii la şcoală. laughing

| BlackEyedGirl a răspuns:

Doamne,retardati au ajuns unii profesori, adica cum ar putea sa iti scadnota la purtare pentru ca ai scris ceva pe facebook? Nici macar nu e treaba lorwinking (mai cunosc un caz in care dirigintelele le spune elevilor ca le scade nota la purtare daca ii prinde pe afara sau daca prinde fetele ca vorbesc cu baietii straight face ) Faza e ca nu e treaba lor ce faci in timpul liber sau ce scrii/postezi pe retelele de socializarewinking Dupa parerea mea profesorii ca ei nu au ce cauta in invatamant, deci nu are niciun drept sa iti scada nota la purtare. In cel mai rau caz, daca e asa retard, poti foarte bine sa te duci la director sa faci plangere sau la inspectorat.winking