| Alexboss121 a întrebat:

Salut, ajutati-ma va rog cu o idee, vreau sa fac un cadou iubitei mele care pleaca curand in Italia, as vrea sa fie ceva semnificativ, eu personal m-am gandit la o bratara sau colier gen, voi ce cadouri ati facut?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cumpara-i un pandant cu o inimioara de aur, pe care sa o poarte la gat, pe un lantisor finut de aur, sau pe o bratara de aur - sau argint (ce-ti permiti tu).

| ywar a răspuns:

Pai da-i la gaura ca daca pleaca in Italia n-o mai vezi.

| wildthing a răspuns:

Eu zic sa nu-i faci nici un cadou, pentru ca odata ajunsa acolo, cel mai probabil sa va combina cu altcineva si va uita de tine. Asa se intampla de cele mai multe ori.

| Alexboss121 explică (pentru wildthing):

Avem 5 luni de relatie, amandoi avem aceleasi trasaturi si caractere, ne-am certat de multe ori si de fiecare data ne-am impacat cedand ori eu ori ea, deci cred ca pot sa zic ca am o relatie normala

| wildthing a răspuns (pentru Alexboss121):

Daca ai sti tu cate relatii "normale" s-au destramat atunci cand ea a plecat afara...

| Alexboss121 explică (pentru wildthing):

Aici iti dau dreptate, dar prefer sa fiu amintit ca o persoana buna, nu e sfarsitul lumii happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru wildthing):

Pai asa hai sa nu mai facem nimic frumos pentru iubita noastra de teama ca o sa ne,, insele".
Un fel de: ma razbun pentru ceva ce imi imaginez eu ca o sa faci in viitor.
Pentru ca sunt gelos si paranoic si nu am incredere in aceasta relatie.

Puteai sa ii zici direct sa se desparta de ea, de teama ca o sa il insele.

Nu ne purtam urat cu cineva pe baza teoriilor noastre conspirationiste de paranoici.
Ne purtam urat cu cineva pentru fapte reale, care s-au intamplat.

S-a intamplat ca ea sa il insele in Italia?
Nu.
Atunci ce rost are sa te porti urat cu ea pentru ceva ce nici nu s-a intamplat inca?
Sau sa inteleg ca ce iti imaginezi tu ca vor face altii iti influenteaza conportamentul tau fata de ei?

Hai sa nu mai distrugem relatiile oamenilor prin paranoia, toxicitate si gelozie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! happy
Nu-i asculta pe inceli-i ăstia frustrati.
Daca ar fi dupa ei, ar omori toate femeile de pe lume, doar de teama ca una din ele sa nu ii,, insele".
Nu lasa niste paranoici frustrati sa iti strice credibilitatea in ea si in relatia voastra doar pentru ca pleaca in Italia.
Ei cel mai probabil nici nu au atins o femeie in viata lor, dar se gandesc constant la inselat.

Foarte frumos gestul tau de a cumpara un cadou.
Poti apela, cum ai zis, la un colier sau la o bijuterie (mai ales daca stii ca ii plac bijuteriile), poti sa ii scrii o carte cu motive pentru care e o persoana minunata si care merita iubire (dar sa fie sincer tot ce e scris happy )
Poti sa ii ei un parfum, o rochie etc. Ce crezi tu ca e cel mai potrivit.
Mult succes happy

| Alexboss121 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc frumos, i-am luat un colier, cand o sa incerce sa il ridice o sa dea si peste ceva biletele, am facut de mai mult timp asta, dar ramane de vazut daca ii vor placea, o seara faina :3

| spider99spy a răspuns:

Eu cred ca mai bine pregatesti o noapte romantica, un vin rosu cu cateva petale de trandafir aruncate pe pat, un film romantic care sa va tina in brate pe toata durata filmului. Sigur asa nu va uita.

| Amyah a răspuns:

Uite aici https://tekushop.ro