| rap4us a întrebat:

Am 15 ani, am dat examenul de admitere si m-am tot gandit sa imi pun un cercel. Am prieteni care au (cativa au avut si in limba) si cunosc unul care poarta de la 12 ani in ambele urechi. Mi-a zis ca mi-ar sta super. Voi ce parere aveti? Vi se pare deplasat? Fetele, ce credeti despre un baiat cu cercel?

5 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Daca TU crezi ca vrei asa ceva( sunt de acord si parintii?)si nu faptul ca ALTII au, este in regula! Stiu ca este la moda(cu toate ca eu nu as fi de acord), dar asta este.Fiecare timp cu moda lui! Totul sa nu fie ceva exagerat,cu inele multe,mari,colorate.
DAR,atata timp,cat locuiesti in casa parintilor tai, iti platesc toate cheltuielile, te tin in scoala, iti asigura mancarea si un adapost deasupra capului, cu ei ar trebui sa te sfatuiesti si sa asculti in final, de ce au decis.

| rap4us explică (pentru pietrean):

Mama a zis ca daca intru in primele 3 licee care le-am pus, ma lasa.

| pietrean a răspuns (pentru rap4us):

Atunci totul este in regula!
Chiar daca am o varsta mai mare,cand vad un tanar imbracat ingrijit, curat, manierat, care are un cercel finut in ureche, il admir si nu vad ceva ostentativ in asa ceva.Fiecare cu placerea lui!

| CinevaNou a răspuns:

Cumva prietenii tai sunt fete?

| Λησηумσцѕ a răspuns:

Dupa parerea mea nu-i un lucru deloc deplasat. Acum ca ai vazut si pe altii normal ca te tenteaza si pe tine. Ca e cool ca e misto, dar conteaza unde te duci sa-ti pui, ca nu e indicat sa mergi la oricine. Dar asta-i partea a doua.
Aici la fete sunt 2 variante:
- le place foarte mult si nu te cred un "papa lapte", un baiat mai indraznet happy
- nu le plac, esti dezgustator si nu ar vrea ca prietenul lor sa fie asa.
Sper ca te-am ajutat.
Ceau!