| wrzzwer a întrebat:

Salut,am 16 ani si nu am avut o iubita,vreau sa am o iubita s-o pup si sa sarut, dati niste sfaturi, cam sufar din dragoste, fara misto va rog...

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Uita te la puta. Ai sa vezi ca abia iti mijeste parul. Atunci ai sa iti dai seama ca esti la varsta la care nu suferi din dragoste

| Mosotti a răspuns:

Cu suferi din dragoste daca nu ai o iubita? Suferi din dragoste cand esti indragostit sau cand te paraseste, in ambele cazuri deci cand nu ai parte de acea persoana, dar ca vrei la general o iubita nu inseamna ca suferi din dragoste, suferi ca nu ai iubita.
Prima chestie e daca ai un fizic atractiv sau nu. Adica daca ai vazut pana acum, ca fetele iti dau atentie, te privesc frumos, vor sa fie cumva cu tine.
A doua chestie e ca trebuie sa fi deschis, sociabil, prietenos.
Ambele chestii trebuie sa le ai neaparat, una fara alta nu prea merge.
A treia chestie e sa ai mediu unde sunt fete. Daca arati bine (proba eliminatorie), iar apoi ai si celelalte care le-am zis la a doua chestie, automat vei avea iubita, unii au la 14, altii la 18 ani, nu e musai la 16. Automat unele fete te vor remarca si iti vor da semnale ca vor sa fie cu tine, iar tu apoi vei actiona la sigur. Daca nu te remarca nici dupa 1-2-3 ani rezulta ca nu ai un fizic atragator, sau ai, dar emani raceala, respingere, nesociabilitate.
Acuma deocamdata pana vine situatia asta, ocupa-te de invatat, alte preocupari ca sunt destule, nu casuna neaparat pe asta obsesiv.

| danutzu96 a răspuns:

Pai si ce asteptari ai de pe forum? Crezi ca o sa pice o fata din cer? Du-te afara si baga-te cu ele in seama...

| xeum a răspuns:

Ce ganduri pacatoase ai, remarca-te prin ceva inedit si vei avea si admiratoare. Tinand cont ca esti barbat ar trebui sa le abordezi intr-un mod elegant, nu nesimtit

| Mosotti a răspuns (pentru xeum):

Nu trebuie sa se remarce prin nimic inedit, trebuie sa fie el insusi si sa fie placut asa cum este. Bine, am zis, sa aiba un fizic atragator si sa fie deschis, prietenos, sociabil, sa emane caldura, sa fie in mediu unde-s fete si vine de la sine.
Daca nu are fizicul, nu are sanse chit ca are celelalte trei calitati, daca are fizicul dar nu le are pe celelalte, o sa aiba macar parte de sex, dar pentru o relatie de calitate trebuie ambele.
Sunt f multi nesimtiti care au gagici si multi cuminti care nu au, ca fizicul fiind proba eliminatorie, primeaza in fata celorlalte.