| Anonimx1897 a întrebat:

Salut, am 16 ani (sunt baiat) si nu mi s-a schimbat vocea, suna ca a unei fete (extrem de subtire, marul lui adam este deja acolo, uneori am salturi de la normala la groasa pentru cateva secunde, asta se intampla de aprox 1 an si ceva cred) se va mai schimba vreodata? Mie mi se pare ca va ramane asa, ca nu mai e nici o sansa, nu am mai intalnit pe nimeni cu problema asta

4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu este niciodata prea tarziu. S ar putea să ai nevoie de tratament hormonal. Consulta un endocrinolog!

| Kerre a răspuns:

Da, odata cu inaintarea in varsta corpul "evolueaza" si se schimba multe lucruri inclusiv vocea, insa trebuie sa ai putina rabdare.

| Anonimx1897 explică (pentru Kerre):

Da, dar am deja 16 ani, mi se pare cam tarziu... Celorlalti deja li s-a schimbat, mie deloc

| Anonim8282 a răspuns:

Salut...ti s-a schimbat vocea? ...am aceeasi problema si am tot 16 ani.