| Anonim0310 a întrebat:

Am 17 ani si am tot felul de probleme emotioale.....foarte des ma simt depresiv sau anxios de cele mai mute ori cu motiv alteori fara. Ma gandesc ca am o personalitate depresiva pentru ca mi se intampla de pe la 13 ani tot observ ca de obicei apare cand incep sa ma compar cu alte persoane in special cu prietenii mei, acestia nu vor sa ma fac sa ma simt rau intentionat doar ca ei vin la mine pentru a spune prin ce intamplari trec ei si eu imi dau seama ca nu se intampla abolut nimic cu viata mea iar eu refuz sa le spun ca nu ma simt bine pentru ca mereu m-am ascuns in spatele unei personalitati glumete care nu pune la suflet cand de fapt sunt invers, parca ma simt tot mai gol pe dinuntru si nu stiu cum as putea scapa de asta

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Chiar e bine să nu știe nimeni. Cine totuși va simți și va ști, acela merită și el medalie și respect deosebit.

5 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Ai putea sa mergi la un psiholog el are mai multa experienta si te poate ajuta.

| Anonim0310 explică (pentru aditimus):

As prefera sa nu pentru ca am afisat o fata nepasatoare sau greu de ranit toata viata iar asta ar insemna o schimbare radicala

| aditimus a răspuns (pentru Anonim0310):

Ne schimbam de cand ne nastem, de la haine, comportament.
Decizia este in totalitate a ta.
Schimbarea vine din tine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă te poți ascunde în spatele unei personalități glumețe ești foarte dotat sufletește.
Să nu îți dorești să scapi.

| Anonim0310 explică (pentru sadrian46):

Da dar in aceelas timp nimeni nu stie ca de fapt sunt opusul

| sadrian46 a răspuns (pentru Anonim0310):

Chiar e bine să nu știe nimeni. Cine totuși va simți și va ști, acela merită și el medalie și respect deosebit.