| Andrei789t a întrebat:

Salut am fumat prima țigară cu adevărat și după 10 min am vomitat la a 2 a se mai întâmplă așa? Nu vreau sa aud că nu sunt bune sau lăsate știu că nu sunt bune

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Eu nu am vomitat la prima tigara din viata mea, nici la a 2 -a nici la 99999-a
Dar m-am lasat pentru ca consider ca nu este ceva benefic organismului!
Ti-as recomanda sa nu fumezi nici tu!

referitor la ceea ce ai spus, nu toti vomita! este cazul tau particular! banuiesc ca esti foarte tanar, oricum nu este intelept sa fumezi! dar nu este nici o regula ca la fiecare tigara sa vomiti...

| Andrei789t explică (pentru Simpatic):

Sa fi fost ce eram și pe burta goala?

| Simpatic a răspuns (pentru Andrei789t):

Pot sa zic ca probabil, nu am certitudine! data viitoare daca vrei sa mai fumezi fa-o pe mancate si ai sa observi daca de la asta era
desi noi fumatorii (bine, fost cum e cazul meu) indiferent ca fumam pe mancate sau nu, nu am simit probleme digestive

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu cred ca e nevoie sa iti spunem noi ca nu suntem bune, pare ca te a anuntat organismul tau

| mODIN a răspuns:

Sunt nefumator. Am incercat odata, de curiozitate un trabuc. Am vomitat tot restul zilei. Concluzie: corpul recunoaste nicotina ca fiind o toxina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O să-ți distrugi plămâni ficatul ți-l face scrum și ți-l ruginește fumatul nu-ți face un bine și o probleme de sănătatea și consecințe grave apoi o să-ți bagi bani in cuti de medicamente și tratamente da degeaba sănătatea ta nu va mai fi la fel cum este acum oprește te din ați distruge sănătatea și viața îți faci rău mare rău nai habar cât rău îți faci...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fumatul nu te calmează fumatul nu te integrează in societate și te face mai cool sau înțelept și "deștepte" fumatul îți distruge întregul sistem imunitar și întreagă sănătatea dacă tu preferi să-ți bati joc de bani de sănătatea ta asta este atunci alegerea ta atunci eu tot ce pot face este să-ți spun să-ți zic Adevărul cu Adevărat ăsta este nu vape nu țigări mentolate care va dau impresia și consecințe mare nu aveți acum habar sunteți tineri credeți ca orice veți încerc vă va aduce o valoare de cunoaștere sau o "experiență" de viața si cted ca dacă încercați orice prostie și răul pe care vil face o să"realizați" nimic sau mult prea târziu cât rău va puteți face cu țigări cu tot felul de arome si cancerigene cu vap cu tot felulul de prosti cu șiha care va distruge plămâni fiscul dinți din gura vi face catran respirația de mort putrezit la asta veți duhni nu la parfumuri...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Azi o țigară mâine 2 țigări pe zi un pachet pe săptămână 10 pachete și cu ce va alegeți? Cu sănătatea praf și o să investiți bani si timp in medicamente și tratamente și zile pe care o să-le regretați ca in tinerețe nu ați avut grija de sănătatea voastră cu Adevărat și Vați bătut joc de sănătatea și viața voastră.