| RaulB1997 a întrebat:

Salut,am nevoie de sfaturi. Eu cam la doua saptamani merg la o fata acasa ca sa ma penseze. O cunosc de mult timp,imi place de ea si arata si bine. Cand merg la ea vorbim,radem,si ne amintim chestii. Dar as vrea sa trec la ninvelul urmator cu ea,doar ca nu prea reactioneaza... Am vazut ca tot vorbeste la telefon cu cineva,dar nu e ceva serios. Poate nu procedez eu cum trebuie cu ea,nu stiu. Voi cum ati face in cazul asta pentru a avea o relatie cat de cat cu ea? Stiti voi,sa putem sa ne sarutam cand merg la ea,si chiar sa vorbim despre chestii si lucruri mai intime.
Voi cum ati face?
Multumesc, dau funda.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu observ ca nici tu nu stii ce vrei. Vrei o relatie adevarata sau o prietenie cu folos? Daca vrei sa fi cu ea, sa fie iubita ta, spune-i ceea ce simti pentru ea sau macar sugereaza-i suptil sa formati un cuplu. Daca vrei doar prietenie cu folos, incearca sa-ti permiti din ce in ce mai multe cu ea, atat practic cat si teoretic!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Incearca sa duci conversatia la alt nivel, sa flirtezi cu ea si vezi cum reactioneaza. Fii mai sigur pe tine, atitudinea e cheia in cucerit.

| DiannaManole a răspuns:

Spune-i ce simt, asta ar fi o solutie..sau incearca subtil sa-i spui, fara a pune presiune pe un raspuns de-al ei.