| anonim_4396 a întrebat:

Am o colega de clasa de care m-am indragostit si numai cu gandul la ea imi sta..De fiecare data cand vorbim, vorbim mai mult in gluma, facem misto unul de altul si cam atat..Si nu cred ca m-ar vedea ca pe un potential iubit..Si nu stiu ce sa mai fac. Daca ii propun ceva de o ieseala la un suc ceva dupa aia rade de mine si nu imi cade bine..Si as vrea sa o fac sa ma simpatizeze mai mult.o fac sa rada glumim, dar numai pana in punctul asta am ajuns.Un sfat e binevenit.Va rog fara jigniri si chestii de genul du-te si zii in fata ca iti place de ea etc ca stim cu toti nu e asa usor pentru un baiat sa primul pas.Dau funda!

6 răspunsuri:
| SairiaBlock a răspuns:

Bună! Eu te contrazic! E mult mai uşor pentru. un băiat să facă primul pas, căci dacă este refuzat de fată poate recurge la mai multe chestii! Nu vreau sa încurajez acele chestii, deci nu le voi specifica. Sfatul meu pentru tine este să laşi ruşinea la o parte, sa devii tipul acela de băiat dorit de toate fetele (asta implică vestimentaţia, caracterul). După aceea dă-i speranţe, după lăsând-o,, cu ochii în soare"; asta o va face să te doreascăwinking! Aşadar, în concluzie: leapădă-te de timiditate şi cucereşte-o! Cucereşte-o cu ce ai tu mai frumos! Succes! :*

| cataalin a răspuns (pentru SairiaBlock):

Si cum ii dau sperante "lasand-o cu ochii in soare"? noi suntem in pragul ala de amici care vorbesc 1-2 ori cateva glume si atat..mai mult ce pot sa fac? daca vrei sa vorbim uite id meu catalincatalin303@yahoo.com
pe mes uite id meu catalincatalin303@yahoo.com

| SairiaBlock a răspuns (pentru cataalin):

Păi foarte simplu. Încearcă să vb cu ea din ce în ce mai des până ajungeţi la stadiul de prieteni. O prietenie poate fii transformată foarte uşor într-o relaţie de dragoste. După ce vezi că ea începe sa te salute şi să se intereseze de tine, tu fii mult mai distant cu ea. Nu-i mai da atâta atenţie! Dar reţine: mai întâi apropie-te de ea!

| cataalin a răspuns (pentru SairiaBlock):

Problema e ca acum fiind in vacanta...noi suntem din orase diferite dar invatam in iasi..si nu stiu ce sa fac..sa ii dau un mesaj ceva? si ce subiect as putea sa vorbim?

| SairiaBlock a răspuns (pentru cataalin):

Da, poţi să îi dai un mesaj în care să îi spui ca îţi e dor de ea. Sau puteţi vorbi pe facebook sau pe mess. Puteţi vorbi despre şcoală, petreceri, filme, seriale, emisiuni etc.

| cataalin a răspuns:

Care ar fi acele chestii? si cu lasatul cu ochii in soare..cum ar trebui sa procedez sa fie mai interesata de mine?