| nupunnumeokkk a întrebat:

Salut! Am o întrebare, ce părere aveți despre blugii cu talie joasă? Mă refer dacă vi se par incomozi. căci problema mea e că pur și simplu sunt extrem de incomozi pe mine, pe lângă faptul că mereu mă incomodează, mai sunt și scurți și când te așezi trebuie sa ai grijă să nu se vadă aiurea...
Și mă gândeam dacă doar eu am problema asta, pentru voi cum sunt?
(PS, mie îmi plac ambele modele de blugi -talie joasă/talie înaltă-, dar pe cei cu talia joasă nu pot să îi port nicicum ://

Răspuns Câştigător
| stefiiimrs a răspuns:

Mie imi plac foarte mult ambele modele. Eu port blugi cu talie inalta si am doar o pereche de blugi cu talie joasa pe care ii port cu anumite topuri, in nici un caz tricouri oversized ca nu dau prea bine si ii inchei in diagonala, intr o forma de v, incat sa nu imi fie la fel de incomozi. Nu prea ii recomand daca te duci undeva unde trebuie sa te asezi decat daca iti iei un hanorac mai larg care sa ti acopere talia si sa nu expuna pielea in momentul in care te asezi. Blugii cu talie inalta sunt mai practici, dar in cazul in care iti plac blugii cu talie joasa eu recomand sa nu ii porti foarte des pentru ca devin incomfortabili dar exista modalitati de prindere incat sa stea mai bine pe corp. Sper ca te-am ajutat!?

| nupunnumeokkk explică (pentru stefiiimrs):

Daaa m-ai ajutat, mulțumesc! Doream să știu niste păreri, o vreme mă gândeam că poate doar mie mi se par incomozi sau că structura corpului meu nu e făcută pentru ei?! Nu știu la ce mă gândeam, dar m-a ajutat să aflu mai multe păreri, mulțumesc frumos!

| stefiiimrs a răspuns (pentru nupunnumeokkk):

Cu plăcere!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Total incomozi si urati chiar, sa ti se vada sunculita, ori chilotii.

| nupunnumeokkk explică (pentru Violleta2022):

Daa,chiar sunt incomozi, ca și aspect nu am o problemă (depinde de design-ul lor), mulțumesc frumos pentru răspuns!happy

| dullcat a răspuns:

Sunt incomozi, mai ales daca esti friguroasa.Numai din astia existau cand eram mica si niciodata nu puteam sta la scoala fara frica ca se vede nu stiu ce cand ma asez sau cand ridic mana sa scriu la tabla si se trage bluza in sus.Pe scurt, nu mai vreau sa-i vad ever. laughing Ma bucur ca a reaparut moda cu talie inalta, sunt mult mai comozi pentru mine, mai ales cand e rece, am si pus elastic in talie la majoritatea, sa stea cat mai ok pentru silueta mea.

| DinescuAndreeaIzabela a răspuns:

Ca și aspect îmi plac foarte mult B lucii cu talie joasă dar bineînțeles poartă ce ți se pare mai confortabil