| Renzoo a întrebat:

Salut ..Am o mare nedumerire ..Cum spusesem si in intrebarea anterioara pe data de 2 facusem oreion si dupa 1 2 zile im care mi a fost rau, ganglionul s-a desumflat aproape de tot iar ieri, dupa 7 zile am iesit putin afara ..Astazi dimineata am ibservat ca iar s-a umflat putin partea dreapta si mi-am pus o compresa cu apa rece. Oreionul poate da inapoi?, in conditiile in care 3 4 zile nu am avut febra si mi a fost extrem de bine ..si ce pot face pentru a opri umflatura sa se mareasca? ..multumesc mult!

1 răspuns:
| fetitzabunasinebuna a răspuns:

Am avut si eu oreion, cand ai oreion de obicei trece in 2 saptamani, 3 depinde acum. Cand ai asa ceva trebuie sa stai numai si numai in casa, sa mananci fructee, sa iti spui comprese cu apa recee. si saa tii un fular sau o esarfaa, dar indicat ar fi un fular. eu asa am facut. stiu sunt durerii, ia niste calmantee.batting eyelashes