| Vică_Alexandru_1995 a întrebat:

Am o mare problemă, așa cred. Nu am dus adeverința de apt la sport și nu am fost niciodată la oră, dar nu am absențe la fiecare oră, am doar la câteva. În fine, doctora de familie nu a vrut să îmi dea scutire iar profesorul m-a trecut, în caietul său, cu medie neîncheiată pe semestrul 1. Dacă nu îmi încheie media pe semestrul 1, ce se întâmplă? Pot să îi dau scutire pe sem. 2 și să mă scutească și pe primul, sau dau probele la început? Mulțumesc anticipat.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Va trebui să te duci în vară să dai diferența la sport, să îți poată încheia media pe anul acela.
O să îți spună el oricum, mie așa mi s-a întâmplat.

| Vică_Alexandru_1995 explică (pentru anonim_4396):

Și dacă îi duc scutire pe semestrul 2?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea încerca și asta, sau să îl întrebi pur și simplu, nu te costă nimic. Dar știu că atunci când nu ai situația încheiată la o materie gen, nu are cu ce să îți încheie media pentru că nu ai note, dai diferența în vară.