| xxdrgn a întrebat:

Am o problema destul de ciudata... parintii mei spun ca nu invat destul, deoarece mai mult de o ora nu stau pentru a invata, dar la scoala am doar note de 10 si asta pentru ca retin foarte usor si nu am nevoie de mult timp, dar parintii nu inteleg si ma pun sa invat minim 2 ore, iar eu cred ca doar pierd timpul din moment ce deja stiu toata lectia. Ce as putea face sa-mi conving parintii ca e de ajuns cat invat?

Răspuns Câştigător
| Skittel a răspuns:

Nu ineleg chestia cu invatatul anumite ore pe zi. Ai de invatat, inveti(daca vrei, bineinteles)/ nu ai, nu invezi, sau doar daca vrei tu extra mai citesti ceva. Iar daca tu ai 10 la scoala si parintii tai cred ca nu inveti destul ia autoritate si spune-le: 10 e nota maxima pe care o poate lua un elev, si se poate trece clasa si cu 5 si nu e nicio tragedie. Asa ca lasati.ma sa-mi vad de treaba mea pentru ca eu stiou cel mai bine ce trebuie sa fac legat de scoala. Rezultatele se vad, asa ca nu inteleg ce e cu voi? Vedeti.va de treburile voastre, pa! Eu cred ca o sa ii mai dezmortesti putinhee hee tongue

13 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Ai putea, pur si simplu, sa le explici si sa le arati ce note ai, ca sa le dovedesti ca asa este. Si eu sunt la fel, retin din clasa cam 80% din informatie, acasa doar repet ca sa imi fixez ceea ce am invatat si pentru a vedea daca nu mi-a scapat ceva. De aia am si mult timp liber, in general. Nu are rost sa insisti pe o lectie sau un subiect daca deja stii ce e necesar despre acesta si intr-adevar, e timp pierdut happy.

| mishuzuchan a răspuns:

^^ scuze ca nu e vorba de raspuns dar iti place bigbang >? si eu ii iubesc inspecial pe gd si taeyang

| xxdrgn explică (pentru mishuzuchan):

Daaa! Ador BigBang^^. Eu ii plac in special pe G-Dragon si T.O.P, dar si restul sunt de nedescris love struck. Daca vrei sa vorbim, spune-mi, accept cu cea mai mare placere sa vorbesc cu alti fani ai Koreei! (:

| mishuzuchan a răspuns (pentru xxdrgn):

Acum simcer eu is inebunita dupa shinee ^^ adica taemin e cel mai dragut om din lume cu tot cu g-d seungri taeyang si key ^^

| xxdrgn explică (pentru mishuzuchan):

~Si SHINee sunt superbi! Cred ca au fost printre primele trupe de k-pop pe care le-am ascultat... Dintre ei sunt innebunita dupa MinHo love struck`. Dar si restul! Ahh, baietii astia sunt pur si simplu cei mai draguti ^^.

| mishuzuchan a răspuns (pentru xxdrgn):

Taemin 0. o cand aud acest nume nu stiu parca sunt cea mai fericita din lume numi prea pasa cum arata mie imi place la el ca e copilaros ^^

| mishuzuchan a răspuns (pentru mishuzuchan):

La g-d imi place cand zice helloooooooo ^^ si melodia g-market e senzationala

| xxdrgn explică (pentru mishuzuchan):

Mie mi se zbate inima de fericire cand il aud pe GD ca spune "Helooo"... Iar la melodia G-market e pur si simplu perfect! Si mie imi place cel mai mult la Taemin ca e ca un copilas, atat de scuuump >o

| xxdrgn explică (pentru xxdrgn):

Iar in MV-ul de la melodia lor de debut, Replay, Taemin e atat de... Ahh! Nici nu am cuvinte, atat de mult mi-am placut. Iar vocea lui, WAW! ^^

| mishuzuchan a răspuns (pentru xxdrgn):

^^ yay uneori cred ca sunt putin mai diferita de amici mei adica sunt obsedata de k-pop de seriale coreene de trupe coreene is unpik mai alba la fata decat prietenii mei si ma prostesc ff mult ce ma bucur ca mai sunt oameni asa ^^

| xxdrgn explică (pentru mishuzuchan):

Si eu sunt putin mai "nebunatica" dar nu in sensul rau laughing. Adica, ma prostesc de cate ori am ocazia, rad mult mai mult decat ceilalti la o gluma si DA, sunt obsedata de Korea! Ceilalti prieteni deja stiu ce subiecte sa evite pentru. ca eu sa nu vorbesc despre k-pop, k-drama etc. deoarece i-am innebunit pe saracutii laughing. Eu ma bucur pentru. orice nesimnificatate, chiar daca cineva respira suuuper (cum e T.O.P intr-un video laughing ) inima mea nu mai poate. he hee~, dap! Korea ne suceste mintea, dar eu tot o iubesc :X`!

| mishuzuchan a răspuns (pentru xxdrgn):

^^ parca am fi surori lool ^^ te suppi daca intreb cati ani ai >? eu am 12

| mishuzuchan a răspuns (pentru xxdrgn):

Ca sa nu ne dea TPU spaw mai bine vbim pe mess idul meu e crazy_bunny_sweet