| RuxandraBianca a întrebat:

am o problema. imi vine sa dorm toata ziua, mi-e somn mereu, dorm mult, ma trezesc tarziu. ce sa fac? nu mai suport. zici ca n-am viata. sad

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Cred ca s-ar putea sa fii bolnav. Te sfatuiesc sa consulti un medic.

| RuxandraBianca explică (pentru anonim_4396):

-_- sunt fata... si nu sunt bolnava. sunt perfect sanatoasa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RuxandraBianca):

Ups, scuze nu ti-am citit numele. Imi pare rau a fost doar o parere altceva nu stiu ce sa zic...

| boss97 a răspuns:

Cheama un baiat sa te tina ocupata si nu ai sa mai dormi.

| RuxandraBianca explică (pentru boss97):

Un baiat? sa ma tina ocupata? pe mine? laughing
nu mersi. mai bine ma uit cum creste iarba dacat sa-mi petrec timpul cu vreun baiat pe care il cunosc

| Aaxell a răspuns:

Daca ai o stare se somnolenta mereu, cheama cateva prietene la tine si sigur nu vei mai putea adormi, uitati-va la un film, radeti impreuna asa sigur starea aceasta o sa dispara si iti mai dau un sfat, incearca sa iti faci un program de viata mai sanatos culcate mai devreme si poate incerci sa te scoli la ora normala 7-8. Multa bafta!

| AnushkaAxy a răspuns:

Fa sport, mergi in oras cu prietenele tale, evita cu cat mai mult sa folosesti telefonul sau pc-ul, trezeste-te dimineata si evita dulciurile pentru ca iti dau o stare de somnolenta.winking

| AlexxMari23 a răspuns:

Incearc sa cauti cat mai multe activitati, fa sport, nu te culca tarziu seara si nu sta mult pe net noaptea, puneti alarma sa sune dimineata si sa se repete de vreo trei ori, la mine a mers.

| RuxandraBianca explică (pentru AlexxMari23):

Dar...dar...o sa mor daca fac asta sad